Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Mistrzyni zabrała głos

Iga Świątek wystosowała specjalną wiadomość do Rogera Federera. Wyjątkowy moment, mówi o tym cały świat

2022-09-16 7:24

Czwartkowe popołudnie było smutnym momentem dla wielu kibiców tenisa na całym świecie. Roger Federer, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii tego sportu, ogłosił zakończenie kariery. Ostatnie lata były dla Szwajcara trudne ze względu na problemy ze zdrowiem i w końcu zdecydował się zejść ze sceny. Spowodowało to w sieci ogromne poruszenie, a kilka słów do mistrza skierowała również Iga Świątek.

Roger Federer to bez wątpienia wybitna postać nie tylko w tenisie, ale w sporcie w ogóle. Szwajcar przez wiele lat wygrywał najważniejsze turnieje, a w swoim dorobku ma 20 tytułów wielkoszlemowych, co jest jednym z najlepszych osiągnięć w historii. Jego boje z Novakiem Djokoviciem, czy Rafaelem Nadalem były wisienką na torcie tenisowych rywalizacji.

Roger Federer kończy karierę. Kiedy zagra ostatni raz? Ogłosił bardzo ważną datę

Roger Federer zakończył karierę. Iga Świątek ze specjalną wiadomością

Wielki mistrz w ostatnich latach zmagał się jednak z kontuzjami. Walczył jeszcze o powrót na kort, ale zdrowie okazało się ważniejsze. Federer w czwartkowe popołudnie za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił zakończenie kariery. - Mam 41 lat. Rozegrałem więcej niż 1500 meczów w przeszło 24 lata. Tenis był dla mnie hojniejszy, niż się spodziewałem, ale teraz muszę uznać, że nadszedł czas na zakończenie mojej kariery - napisał Szwajcar w oświadczeniu.

Roger Federer i jego majątek. Szwajcarski tenisista zarobił na fortunę, nie liczą tego w milionach

Sonda
Kto jest najwybitniejszym tenisistą w historii?

Informacja przekazana przez Federera wywołała ogromne poruszenie. Wiele znanych osób żegnało mistrza. Specjalną wiadomość dla Szwajcara za pośrednictwem Twittera wystosowała również Iga Świątek. - Chcę Ci tylko podziękować za wszystko, co zrobiłeś i za wszystko, kim jesteś dla naszego sportu. To był zaszczyt obserwować Twoją karierę. Życzę Ci wszystkiego najlepszego - czytamy we wpisie mistrzyni US Open.

Również i Hubert Hurkacz napisał kilka słów do Federera. - To był zaszczyt doświadczać Twojej gry przez te wszystkie lata i dzielić z Tobą kort Roger Federer. Byłeś inspiracją dla mnie i wielu innych. Gratulacje za legendarną karierę i powodzenia w przyszłości - napisał w mediach społecznościowych reprezentant Polski.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze