Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wypowiedź Świątek

Iga Świątek z przekazem do dzieci! Liderka światowego rankingu zwróciła uwagę na kilka czynników, szczera wypowiedź

2023-02-22 11:26

Iga Świątek w sobotę triumfowała podczas turnieju WTA Doha. Polka w spotkaniu finałowym pewnie zwyciężyła z Jessicą Pegulą. 21-latka nie zwalnia tempa i po zaledwie kilku dniach rozpoczęła rywalizację w Dubaju, w pierwszym spotkaniu okazała się lepsza od Leylah Fernandez, po starciu odpowiedziała na kilka pytań podczas konferencji. Liderka światowego rankingu została zapytana o radę dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z tenisem.

Iga Świątek od początku 2023 roku wystąpiła już w Australian Open, jednak liderka światowego rankingu nie może zaliczyć tego turnieju do udanych, ponieważ w 1/8 finału uległa Jelenie Rybakinie w dwóch setach. 21-latka wróciła na zwycięską ścieżkę podczas imprezy w Dosze, wówczas Raszynianka pokonała Danielle Collins, w półfinale szybko rozprawiła się z Weroniką Kudiermietową, a w ostatecznym starciu nie dała najmniejszych szans Jessice Peguli. Świątek pobiła rekord legendarnej tenisistki - Chris Evert w ilości przegranych gemów. Amerykanka w 1981 roku podczas turnieju w Lugano w drodze po tytuł przegrała siedem gemów, natomiast Świątek miała ich po finałowym pojedynku o dwa mniej.

Świątek ze szczerym przesłaniem! Liderka światowego rankingu zwróciła się do dzieci

Na konferencji po meczu została zapytana o radę dla młodych tenisistów, odpowiedziała zwracając uwagę na kilka czynników. - Radzę uzbroić się w cierpliwość, bo w tenisie zawsze się popełnia błędy i przegrywa mecze, bo nie da się wygrywać bez przerwy. Musisz się także nauczyć, jak sobie z tym radzić. Później trzeba się też nauczyć, jak radzić sobie z sukcesem. Ale najważniejsze jest to, żeby mieć wokół siebie dobrych ludzi, którzy trochę cię poprowadzą i pomogą, bo możesz grać świetnie w tenisa, możesz mieć talent, ale to są ludzie, którzy w trudniejszych sytuacjach będą obok - rozpoczęła 21-latka

Na początku prawdopodobnie będą to Twoi rodzice. Później może trener lub trener fitness, fizjoterapeuta lub psycholog. Tak, ważne jest, aby mieć wokół siebie ludzi, mimo że wszyscy mówią, że to sport indywidualny - podsumowała liderka światowego rankingu.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra WTA w Dubaju?
Najnowsze