Iga Świątek, Agnieszka Radwańska

i

Autor: Paweł Skraba/AP PHOTO Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Iga Świątek zagra mecz z Agnieszką Radwańską! Poznaliśmy termin, wyjątkowa okazja

2022-06-29 13:16

Polscy fani tenisa doczekali się wyjątkowego dnia! Iga Świątek wyjdzie na kort, by zagrać mecz przeciwko Agnieszce Radwańskiej. W spotkaniu z pewnością nie zabraknie zaciętości po obu stronach, choć cel starcia będzie szczytny. Podczas pokazowej imprezy, Iga Świątek i przyjaciele będą zbierać pieniądze na rzecz wsparcia Ukrainy po wojnie, którą rozpoczęła Rosja.

Iga Świątek walczy o kolejne zwycięstwo w tegorocznym turnieju na Wimbledonie. Polka bez problemów awansowała do II rundy imprezy rozgrywanej na londyńskich kortach. Przed nią jednak dużo ważniejsze zadanie. Pod koniec lipca zagra w Krakowie podczas charytatywnej imprezy. Zmierzy się tam z Agnieszką Radwańską. Cel będzie szczytny. Pomoc Ukrainie, która niszczona jest przez rosyjską inwazję.

Iga Świątek zagra z Radwańską w szczytnym celu

- Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny - napisała Iga Świątek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. - Już 23 lipca w moim rodzinnym mieście Krakowie zagramy dla Ukrainy razem z Igą Świątek, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie - dodała Radwańska.

"Link do sprzedaży biletów, która wystartuje jutro (czwartek) o 18.00, znajdziecie na stronie Igi: www.igaswiatek.pl. Poprzez sport chcemy realnie pomóc i dać sobie i Wam trochę sportowej radości. Jedną z organizacji, które wesprzemy będzie UNICEF Polska, którego ambasadorką Dobrej Woli mam zaszczyt być od 2019 roku. Do zobaczenia w Krakowie i przed telewizorami!" - czytamy we wpisie Radwańskiej.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze