Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek zasypana komplementami. Te słowa napawają dumą, ekspert nie szczędził pochlebstw

2022-04-18 12:48

Polski tenis przeżywa niesamowity czas. Okres bez czołowego zawodnika, który wydawało się mógłby trwać naprawdę długo po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską, zakończył się błyskawicznie. Iga Świątek przebiła już wyczyny "Isi" i została najlepszą tenisistką świata. Liderka światowych rankingów została zasypana komplementami. Po tych słowach naprawdę może być z siebie dumna.

Iga Świątek to obiekt zachwytów na całym świecie. Jej niezwykła skromność połączona z wielkim talentem i niesamowitym stylem gry porywa serca kibiców. I trudno się dziwić! Idą za tym znakomite wyniki. Sympatyczna "Maszyna z Raszyna" dostaje kolejne komplementy, zwłaszcza, że inteligencją na korcie po prostu zachwyca. To musi przenosić się na wymierne efekty. Liczne pochwały, a także oczywiście triumfy w kolejnych turniejach. Liderka światowego rankingu została zasypana pochlebnymi słowami przez tenisowego eksperta Raviego Ubhę.

Iga Świątek zasypana komplementami. Piękne słowa eksperta

Ravi Ubha nie ukrywał, że nie jest zaskoczony sukcesami Polki, ale nie spodziewał się, że przyjdą one tak szybko. - Jestem może trochę zaskoczony, że stało się to już w wieku 20 lat. Miesiąc temu nikt by tego nie przewidział, ja także. Ash Barty była liderką, wygrała Australian Open w wielkim stylu - przyznał w rozmowie ze Sport.pl.

NIE PRZEGAP! Iga Świątek spotkała syna Agnieszki Radwańskiej! Co oni tam wyprawiali, mamy ZDJĘCIA!

Komentator tenisa nie ukrywał, że rozwój Polki w porównaniu z innymi tenisistkami jest niesamowity. Iga Świątek zanotowała niesamowity progres. - W porównaniu do innych młodych tenisistek rozwój gry Igi naprawdę może imponować. Polka ma znakomitą kontrolę bekhendu. Nawet jeśli musi się bronić, utrzymuje kontrolę tego zagrania, a jej piłki są bardzo głębokie, lądują blisko linii końcowej - zauważa.

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska w Radomiu. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Bardzo ważne decyzje Igi Świątek

Ekspert od tenisa przyznał również, że niewiele zawodniczek w jej wieku podejmuje takie decyzje, jak Iga Świątek. - Gdy była nastolatką, wraz z trenerem odpowiednio dobierała turnieje, na koniec zeszłego sezonu zmieniła szkoleniowca. Trzy lata pracuje z psychologiem, co nie zdarza się często w tak młodym wieku. To wszystko bardzo ważne decyzje - kończy.

Iga Świątek została liderką światowego rankingu 4 kwietnia. Rezygnacja Ashleight Barty ułatwiło Polce wskoczenie na miejsce numer 1 globalnych list.

Zobacz także: Nie dowierzaliśmy, gdy dowiedzieliśmy się, jakie wykształcenie ma Agnieszka Radwańska. Długo na to pracowała

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?
Rozmowa z ojcem Igi Światek Tomaszem Światkiem podczas Meczu tenisowego Polska Rumunia w Radomiu
Najnowsze