Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

Ile Agnieszka Radwańska zarobiła w 2014 roku? [WIDEO]

2014-10-28 18:46

Agnieszka Radwańska nie prezentowała w 2014 roku wysokiej formy. W zawodach rangi WTA wygrała tylko raz. Wcześnie żegnała się z turniejami wielkoszlemowymi. Mimo tego zarobiła na korcie mnóstwo pieniędzy.

Nasza zawodniczka zakończyła sezon na 8. miejscu w rankingu najlepiej opłacanych tenisistek. W 2014 roku na jej konto wpłynęło 2 745 411 dolarów. W porównaniu do poprzedniego, zainkasowała około 400 tysięcy mniej.

Zobacz ranking WTA na koniec sezonu. Kto na podium?

Pozycję liderki obroniła Serena Williams, zarabiając 8 904 298 dolarów. Tym samym nie pobiła rekordu, ustawionego przez siebie w poprzednim sezonie, w którym to wzbogaciła swoje konto kwotą aż 12 385 572 dolarów.

Amerykanka w 2014 roku wygrała m.in. wielkoszlemowy US Open, a także triumfowała w zamykającym sezon turnieju Masters w Singapurze. Sezon ukończyła na 1. miejscu rankingu WTA. Radwańska uplasowała się na 6. pozycji. Jedyne zwycięstwo odnotowała w turnieju w Montrealu, ogrywając w finale Venus Williams. W zawodach wielkoszlemowych, oprócz Australian Open (półfinał), odpadała szybko. Najdalej zaszła w Wimbledonie - 4. runda.

Jeżeli chodzi o zarobki pozostałych naszych tenisistek, to żadna z nich nawet nie zbliżyła się do kwoty miliona dolarów, którą przekroczyło tylko 26 zawodniczek. Katarzyna Piter zainkasowała 236 916, Paula Kania 151 570, a Urszula Radwańska 143 846.