Roger Federer

Autor: East News

Janowicz - Federer. Polak to pogromca francuskich gwiazd, a jak poradzi sobie z Federerem?

2013-05-17 11:21

Najpierw Jo-Wilfried Tsonga (nr 8 ATP) a teraz Richard Gasquet (nr 9 ATP). Jerzy Janowicz (23 l.) dzień po dniu rozprawił się z dwiema francuskim gwiazdami tenisa i jest już w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Zagra w nim ze słynnym Rogerem Federerem.

W III rundzie Jerzyk pokonał 4:6, 7:6(2), 6:4 Gasqueta, mimo, że pod koniec drugiego seta wydawało się, że słynny rywal ma pełną kontrolę nad meczem. Francuz to rywal szalenie niewygodny - świetny technicznie, popełniający bardzo mało błędów, sprytny. Po tym jak w II rundzie Janowicz demolował jego słynnego rodaka potężnym forhendem (6:4, 7:6 z Tsongą), wyciągnął wnioski i od początku konsekwentnie niemal non stop zagrywał Polakowi piłki na bekhend.

Ta taktyka długo zdawała egzamin. Jerzyk grał dobrze, ale przegrał pierwszego seta, a potem jakby gasł. Ale nagle się odrodził, znów wzniósł się na wyżyny swojego tenisa i fenomenalną grą zdominował zaskoczonego rywala.

W wielkim ćwierćfinale rzymskiego turnieju Janowicz zagra z Rogererem Federerem, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej najlepszych tenisistów świata.

Początek meczu o godzinie 21. Relację na żywo serwisu gwizdek24.pl z tego wydarzenia będziecie mogli śledzić także na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych.