Jerzy Janowicz

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Jerzy Janowicz

Wielki sukces!

Jerzy Janowicz wystartuje na igrzyskach w nowej dyscyplinie. Sukcesów mu nie brakuje! Ale historia

2023-04-17 20:52

Jerzy Janowicz całkiem dobrze radził sobie na tenisowych kortach na początku drugiej dekady XXI wieku. Od kilku lat jego kariera nie jest jednak falą sukcesów. Od pewnego czasu Janowicz sprawdza się na zupełnie nowym polu. Okazuje się, że dzięki temu uda mu się wystartować na igrzyskach - nie olimpijskich, a europejskich. O jaką konkurencję chodzi?

Jerzy Janowicz w 2013 roku dokonał czegoś, co wielu wydawało się niemożliwe. Wysoki tenisista awansował na Wimbledonie do półfinału. W szczycie swojej formy w sierpniu 2013 roku był na czternastym miejscu rankingu ATP. Wchodził także do trzeciej rundy Australian Open czy Roland Garros. Niestety, w ostatnim czasie nie radził sobie już aż tak dobrze na tenisowych kortach. Jego starty w Challengerze nie należały do najlepszych.

Fatalne wiadomości dla kibiców Igi Świątek! Zaskakująca prośba Polki, co z meczem w Stuttgarcie?

Jerzy Janowicz wystartuje w Igrzyskach Europejskich w Krakowie

"Jerzyk" od dłuższego czasu nie radzi sobie najlepiej na tenisowych kortach, ale sukcesy odnosił na innej arenie. Nieźle radzi sobie już w zawodach zyskującego na popularności padla. W parze z Marcinem Maszczykiem wygrał turniej w Tychach.

- Let's go! Udało się wygrać drugi turniej padlowy w parze z Marcinem Maszczykiem i zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Europejskich w Krakowie. Fajna przygoda - napisał na Instagramie Jerzy Janowicz.

Dzięki triumfowi w turnieju Polish Padel - Go Olympics w Tychach udało mu się awansować na krakowskie Igrzyska Europejskie. Pojawią się tam 32 najlepsze pary - w tym dwie z Polski.

Euforia wśród kibiców Igi Świątek! Polka jest już w Stuttgarcie, te ZDJĘCIA i WIDEO wywołały ogromne emocje

Na czym polega padel?

Padel to coraz bardziej popularny sport. Jest połączeniem tenisa i squasha. Przeciwników oddziela siatka, a gra odbywa się wewnątrz zamkniętego kortu. Nawierzchnia pokryta jest sztuczną trawą i otoczona jest siatką oraz szklanymi panelami, od których może odbijać się piłka. Zasady gry w padla są zbliżone do tych obowiązujących w tenisie. Jednak piłka po jednokrotnym odbiciu się od boiska może odbić się od otaczającego kort ogrodzenia.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek
Najnowsze