Katarzyna Kawa

Autor: TOMASZ RADZIK SE Katarzyna Kawa

Wimbledon

Katarzyna Kawa odpada z Wimbledonu! Jabeur była za mocna, Polka walczyła z rywalką i bólem

2022-06-29 21:22

Niestety, wszystkie trzy Polki grające w środę 29 czerwca pożegnały się z Wimbledonem. Na II rundzie swój udział w imprezie na londyńskich kortach zakończyła także Katarzyna Kawa. Polka walczyła w pierwszym secie z Ons Jabeur, ale kłopoty zdrowotne nie pozwoliły urwać choćby seta. Pierwsza partia zakończyła się wygraną faworytki 6:4, a druga była pogromem i zakończyła się rezultatem 6:0. Zapis relacji na żywo z meczu Kawa - Jabeur poniżej!

Kawa – Jabeur WYNIK LIVE Wimbledon dzisiaj 29.06 Kawa – Jabeur RELACJA

Katarzyna Kaw (WTA 132.) a do głównej drabinki Wimbledonu musiała dostać się przez kwalifikacje. Losowanie było dla niej dość łaskawe, przynajmniej jeśli chodzi o I rundę, bowiem w pierwszym meczu w turnieju głównym Kawa zmierzyła się z Kanadyjką Rebeccą Marino (WTA 102.). Kawa poradziła sobie z rywalką w trzech setach, wygrywając 6:4, 3:6, 7:5. Teraz jednak będzie jej dużo trudniej o zwycięstwo, bowiem trafiła niemal najgorzej jak się dało. Polska tenisistka będzie musiała zmierzyć się z Ons Jabeur, obecnie drugą tenisistką na świecie. Tunezyjka w pierwszej rundzie pokonała Mirjam Bjorklund (WTA 125) ze Szwecji 6:1, 6:3.