Katarzyna Kawa

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE Katarzyna Kawa

Wimbledon

Katarzyna Kawa odpada z Wimbledonu! Jabeur była za mocna, Polka walczyła z rywalką i bólem

2022-06-29 21:22

Niestety, wszystkie trzy Polki grające w środę 29 czerwca pożegnały się z Wimbledonem. Na II rundzie swój udział w imprezie na londyńskich kortach zakończyła także Katarzyna Kawa. Polka walczyła w pierwszym secie z Ons Jabeur, ale kłopoty zdrowotne nie pozwoliły urwać choćby seta. Pierwsza partia zakończyła się wygraną faworytki 6:4, a druga była pogromem i zakończyła się rezultatem 6:0. Zapis relacji na żywo z meczu Kawa - Jabeur poniżej!

Na żywo

Katarzyna Kawa - Ons Jabeur

Dzień dobry! Witamy w relacji na żywo z meczu Katarzyna Kawa - Ons Jabeur w II rundzie Wimbledonu. Start spotkania ok. 19:15, jednak ze względu na deszcz godzina ta może się jeszcze zmienić.

Powoli, małymi krokami zbliża się mecz Katarzyny Kawy. Trwa trzeci set meczu Sinner - Ymer. Włoch prowadzi 3:1 z przewagą przełamania, poprzednie dwa sety zakończyły się jego wygraną.

A Maja Chwalińska wygrywa pierwszego seta z Riske. Nasza relacja trwa w artykule poniżej! 

Ymer po ostrej walce w trzecim secie nadrabia straty i wygrywa partię 7:5. Mecz Kawy opóźni się o co najmniej jednego seta.

Sinner jest o jednego gema od wygrania meczu, który poprzedza spotkanie Kawa - Jabeur.

Sinner wygrywa w czterech setach z Ymerem. Niedługo na korcie powinna pojawić się Katarzyna Kawa.

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

0:0

Serwuje Polka i już zaczyna się od trudnego gema. Równowaga. 40:40. 

0:1

Niedobrze... Druga szansa na przełamanie wykorzystana przez Jabeur. To nie jest wymarzony początek spotkania dla Kawy.

0:1

No i wyrównany także drugi gem. Polka ma piłkę na przełamanie! 

0:2

Zagranie w siatkę w wykonaniu Kawy i Jabeur prowadzi już 2:0 z naszą trzecią reprezentantką dzisiejszego dnia.

1:2

Kilka prezentów podarowała Polce Jabeur. Tunezyjka zagrywa dwukrotnie w siatkę, wyrzuca bekhend na aut i robi się 40:15. Polka wchodzi w kort, ale, niestety, nie było jak uderzyć z bekhendu i dobrze kontruje Tunezyjka. Kolejny błąd Jabeur i pierwszy gem trafia na konto Kawy.

2:2

Kolejne błędy Jabeur i dwie piłki na przełamanie dla Polki. Świetny return Kawy i strata odrobiona. Tunezyjka na razie za często zagrywa nieskutecznie.

3:2

Polka zaskakuje czołową tenisistkę rankingu. Jabeur ma duże problemy przy ofensywnej grze naszej zawodniczki. Kilka dobrych piłek w wykonaniu Kawy, wyrzucony return Jabeur i reprezentantka Polski prowadzi pierwszy raz w tym meczu.

3:3

Zaskakująco dużo błędów popełnia Ons Jabeur. Tunezyjka wyrzuca kolejne piłki. W końcu bierze challenge i przekonuje się, że wyrzuciła kolejne zagranie. Jabeur zagrała agresywnie, Polka jeszcze odbija piłkę, ale wolej kawy spod siatki był skuteczny. Dobry serwis i jest 3:3.

4:3

Bardzo odważnie gra Katarzyna Kawa i to przynosi efekty, bo dobry serwis, pewne zagrania przynoszą kolejnego gema. I to w końcu wygranego bez żadnych problemów.

4:4

Jabeur wygrywa gema na czysto, bez straty punktu. Pokaz siły ze strony wysoko rozstawionej Tunezyjki.

4:4

Podwójny błąd serwisowy Polki, a po chwili wyrzucony także forhend. Dwie piłki na przełamanie.

4:5

PRZEŁAMANIE! Jabeur będzie serwowała po wygraną w pierwszym secie. 

4:5

PIŁKA SETOWA DLA JABEUR!

4:6

Ons Jabeur wygrywa pierwszego seta. Polka miała swoje dobre momenty, ale, niestety, za dużo błędów własnych nie mogło skończyć się inaczej.

0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! 

0:0

Kolejny podwójny błąd serwisowy po stronie Polki... Już piąty w tym meczu. 0:30

0:1

Ons Jabeur już przełamuje Polkę. Powtarza się scenariusz z pierwszego seta.

0:2

Cudownie serwuje Jabeur. Ścięte podanie zamyka gema. Wcześniej Tunezyjka mądrze spychała Polkę do głębokiej defensywy i wykorzystywała przewagę pozycji na korcie. 

0:3

Posypała się gra Katarzyny Kawy. Kolejne błędy i Tunezyjka prowadzi w drugiej partii już 3:0! Polka ciężko oddycha podczas krótkiej przerwy. 

0:3

Katarzyna Kawa prosi o pomoc medyczną. 

0:3

Polka ma jakieś problemy z ramieniem. 

Polka ma prawo jeszcze do trzyminutowego wsparcia ze strony medyka. 

0:3

Wznawiamy mecz!

0:4

Wyrzuca kolejne piłki Katarzyna Kawa. Wygląda to tak, jakby chciała jak najszybciej dokończyć to spotkanie...

0:5

Polka wciąż zmaga się z bólem... Niestety, Jabeur będzie serwowała po wygraną w tym meczu. 

0:6

KONIEC MECZU! Katarzyna Kawa odpada z Wimbledonu już w II rundzie. Tunezyjka nie musiała wiele robić w drugim secie, by dokończyć spotkanie. Do momentu problemów zdrowotnych, Kawa prezentowała się naprawdę dobrze. Niestety, przegrała z rywalką i bólem. 

Kawa – Jabeur WYNIK LIVE Wimbledon dzisiaj 29.06 Kawa – Jabeur RELACJA

Katarzyna Kaw (WTA 132.) a do głównej drabinki Wimbledonu musiała dostać się przez kwalifikacje. Losowanie było dla niej dość łaskawe, przynajmniej jeśli chodzi o I rundę, bowiem w pierwszym meczu w turnieju głównym Kawa zmierzyła się z Kanadyjką Rebeccą Marino (WTA 102.). Kawa poradziła sobie z rywalką w trzech setach, wygrywając 6:4, 3:6, 7:5. Teraz jednak będzie jej dużo trudniej o zwycięstwo, bowiem trafiła niemal najgorzej jak się dało. Polska tenisistka będzie musiała zmierzyć się z Ons Jabeur, obecnie drugą tenisistką na świecie. Tunezyjka w pierwszej rundzie pokonała Mirjam Bjorklund (WTA 125) ze Szwecji 6:1, 6:3.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze