Sofia Kenin rywalką Świątek w finale Roland Garros! Wielki mecz Amerykanki z Kvitovą

2020-10-08 18:39 DaO, MD
Sofia Kenin
Autor: East News Sofia Kenin

Wszystko stało się jasne. Po zaciętym boju w drugim półfinale awans wywalczyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Sofia Kenin. Amerykanka w dwóch setach pokonała faworyzowaną Petrę Kvitovą i to ona spotka się w decydującym spotkaniu z Igą Świątek. Kenin w rywalizacji z Czeszką pokazała świetny tenis i przed Polką kolejne wielkie wyzwanie.

Sofia Kenin - Petra Kvitova 6:4, 7:5

Sofia Kenin na salony światowego tenisa weszła tak na dobrą sprawę dopiero w tym roku. Amerykanka o rosyjskich korzeniach na początku 2020 roku wygrała wielkoszlemowy Australian Open i zgłosiła aspiracje do miejsc w czołówce kobiecego tenisa. Swoje wielkie umiejętności potwierdziła również podczas tegorocznego Roland Garros.

W półfinale turnieju w Paryżu Kenin zmierzyła się z Petrą Kvitovą. Według większości ekspertów to Czeszka była faworytką do gry w finale. Amerykanka z tych prognoz nic sobie jednak nie zrobiła. Potwierdzała to od początku rywalizacji. Już w trzecim gemie zdołała przełamać reprezentantkę Czech, która miała problemy ze znalezieniem odpowiedniego rytmu.

Kvitova swój serwis w pierwszym secie straciła w sumie dwa razy. Potrafiła jednak odrobić część strat, ale Kenin nie pozwoliła jej na to, aby przejęła inicjatywę i to ona wygrała pierwszą partię. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak to znów Amerykanka była stroną lepszą. Po przełamaniu prowadziła 3:2 i tę przewagę utrzymywała do dziewiątego gema.

Wówczas Kvitova stanęła na wysokości zadania i w ważnym momencie doprowadziła do wyrównania. Strata serwisu wyraźnie rozzłościła Kenin, która znów zaatakowała. Od stanu 5:5 w drugim secie wygrała dwa kolejne gemy i zameldowała się w wielkim finale. Pojedynek ze Świątek zapowiada się bardzo emocjonująco.

Na żywo

Sofia Kenin - Petra Kvitova

Początek meczu o godz. 16:35.

Dzień dobry, zapraszamy na relację na żywo z drugiego półfinału Roland Garros. Sofia Kenin zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Najważniejszą informacją z punktu widzenia polskiego kibica jest to, że nadchodzącą rywalizację może oglądać w całkowitym spokoju. Iga Świątek kilkanaście minut temu zapewniła sobie awans do finału Roland Garros i obecnie czeka na rywalkę.

A tą będzie albo Petra Kvitova albo Sofia Kenin. Obie panie są już na korcie i trwa rozgrzewka.

Zaczynamy!

0:1

Spokojny początek ze strony Kvitovej. Czeszka bez większych problemów wygrała pierwszego gema przy swoim podaniu.

1:1

Amerykanka nie miała już takiej łatwości w grze. Mimo wszystko zdołała utrzymać własne podanie.

2:1

PRZEŁAMANIE! I chyba można powiedzieć, że mamy małą niespodziankę! Kvitova zaczęła serwować nieco gorzej, co Kenin wykorzystała bezlitośnie. Amerykanka z pierwszym przełamaniem w meczu.

3:1

Na razie za dużo błędów w grze Kvitovej. Czeszka nie może złapać swojego rytmu i Kenin utrzymuje dystans.

4:1

PRZEŁAMANIE! Świetnie na razie radzi sobie Kenin. Amerykanka z czwartym zwycięskim gemem z rzędu. Czeszka zupełnie nie może odnaleźć się na razie na korcie.

4:2

PRZEŁAMANIE! Niesamowita akcja na zakończenie gema. Kvitova, po tym jak piłka odbiła się od taśmy myślała, że już ma punkt, ale piłka przewinęła się na jej stronę. Na szczęście dla Czeszki zdążyła ją odbić. Kvitova odrobiła część strat.

4:3

Znów problemy przy swoim podaniu miała Kvitova, ale tym razem w decydujących momentach pomógł serwis. Dwa asy na koniec gema i Kenin czuje oddech rywalki na plecach.

5:3

W dużych tarapatach była Kenin przy swoim podaniu. Czeszka wyraźnie weszła na wyższe obroty i prowadziła najpierw 30:0, a następnie 40:30. Amerykanka zdołała się uratować, a pomogła jej przy tym rywalka, która w decydującej akcji wyrzuciła piłkę na aut.

5:4

Zdecydowanie lepiej niż na początku spotkania gra Kvitova. Jej niektóre uderzenia mogą robić wielkie wrażenie. A w dodatku czeska zawodniczka coraz lepiej plasuje serwisy. Gem "na sucho" dla Kvitovej.

6:4

KONIEC SETA! Amerykanka na prowadzeniu w meczu, choć musiała mocno walczyć przy swoim serwisie. Kvitova nie chciała oddać seta bez walki. Czeszka w małych opałach.

6:4, 0:1

Pewny początek drugiego seta w wykonaniu Kvitovej. Tym razem nie dała rywalce pomarzyć o przełamaniu.

6:4, 1:1

Bardzo dobre zagrywki na drugą stronę słała Kenin. Serwisy Amerykanki sprawiały Kvitovej ogromne problemy. Czeszka posłała kilka piłek w siatkę, a Kenin spokojnie doprowadziła sprawy do końca.

6:4, 1:2

Dużymi falami gra Kvitova. Potrafi zagrać kilka świetnych akcji z rzędu, a następnie daje się stłamsić rywalce i popełnia niewymuszone błędy. Czeszka głośnym okrzykiem zakończyła ten gem, który musiała wyszarpać.

6:4, 2:2

Kvitova miała swoje szanse na zwycięstwo przy serwisie Kenin, ale znów w decydujących momentach pojawiły się niewymuszone błędy i Amerykanka utrzymała podanie.

6:4, 3:2

PRZEŁAMANIE! Kolejne duże problemy Kvitovej! Czeszka wpadła w dołek, co Kenin wykorzystała znakomicie. Czyżby Amerykanka otworzyła sobie drogę do finału?!

6:4, 4:2

Bardzo długa partia za nami. Kvitova miała kilka piłek na przełamanie, ale reprezentantka Stanów Zjednoczonych świetnie się broniła. Wydaje się, że Kenin gra w defensywie, ale jedną piłką potrafi odwrócić losy akcji. Często dopisuje jej szczęście, bo piłka spada na linię, ale przecież w sporcie szczęście jest potrzebne. Dwa gemy dzielą ją od finału.

6:4, 4:3

Dawno nie zdarzył się taki gem, jak ten właśnie zakończony. Kvitova bez straty punktu, a Kenin bez większej walki.

6:4, 5:3

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Kenin miała wypuścić zwycięstwo z rąk. Gra naprawdę pewnie, skutecznie neutralizuje rywalkę, a w dodatku pomaga sobie serwisami.

6:4, 5:4

Kvitova jeszcze walczy. Kilka pięknych akcji zagrała reprezentantka naszych południowych sąsiadów. Ale losy meczu są obecnie w rękach Kenin, która będzie serwowała po zwycięstwo.

6:4, 5:5

PRZEŁAMANIE! Tak jak przez całe spotkanie Kenin grała niemal bezbłędnie, tak teraz tych błędów pojawiło się mnóstwo. A Kvitova takie momenty wykorzystuje bezlitośnie. Gramy dalej!

6:4, 6:5

PRZEŁAMANIE! Sytuacja w drugim secie zmienia się jak w kalejdoskopie. Wydawało się, że to Kvitova będzie na fali wznoszącej, ale Kenin bardzo szybko odzyskała przewagę przełamania i znów może za chwilę przypieczętować zwycięstwo.

6:4, 7:5

KONIEC MECZU! Sofia Kenin w finale Roland Garros! Kvitova była blisko, aby przełamać rywalkę. Jednak w decydującym momencie, w teoretycznie łatwej sytuacji zmarnowała świetną okazję. A to oznacza, że w finale zobaczymy amerykańsko-polski pojedynek.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Najnowsze