Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Plany startowe Igi Świątek wiosna 2024

i

Autor: AP Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Plany startowe Igi Świątek wiosna 2024

Kiedy znowu gra Iga?

Kiedy gra Iga Świątek najbliższy turniej WTA? Jakie są plany startowe Igi Świątek 2024 wiosna

2024-04-02 9:00

Kiedy Iga Świątek gra kolejny turniej? Przed liderką rankingu WTA teraz dłuższa przerwa w startach. Iga Świątek po porażce w Miami Open postanowiła spędzić jeszcze trochę czasu na Florydzie, żeby odpocząć mentalnie po kolejnym maratonie meczów. Chwila oddechu bardzo jej się przyda, bo za liderką rankingu potężna dawka tenisa. Święta ma już spędzić w kraju, a potem czekają ją przygotowania do występu w reprezentacji Polski w meczu ze Szwajcarią. Później już seria turniejów na mączce. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA.

Iga Świątek w Wielki Poniedziałek rozpoczęła już 97. tydzień panowania w rankingu WTA. Mimo niepowodzenia w Miami Open (porażka 4:6, 2:6 z Jekateriną Aleksandrową w 4. rundzie) Polka znów powiększyła przewagę - z 2520 do 2790 pkt. To dlatego, że nie broniła na Florydzie żadnych punktów. Historyczny sukces jest coraz bliżej - 22 kwietnia Iga Świątek przekroczy granicę 100 tygodni spędzonych na tronie! Polska dominatorka zajmuje 10. miejsce na liście wszech czasów jeżeli chodzi o czas spędzony na fotelu liderki. Następna w kolejce do wyprzedzenia jest Lindsay Davenport (98 tygodni), którą nasza gwiazda dogoni za tydzień. Iga ma praktycznie zagwarantowane łącznie co najmniej 106 tygodni jako nr 1.

Kiedy Iga Świątek gra najbliższy turniej WTA TERMINARZ 2024

Iga Świątek nie zdołała skompletować po raz drugi w karierze słonecznego dubletu, jak nazywany jest podwójny triumf w marcowych turniejach w Indian Wells i Miami Open. Polka podbiła Kalifornię, ale na Florydzie odpadła w 4. rundzie. Przed liderką rankingu WTA teraz występ w barwach reprezentacji Polski w meczu ze Szwajcarią, a potem seria turniejów na mączce.

Trenerzy Igi Świątek zaraz po jej porażce 4:6, 2:6 z Jekateriną Aleksandrową wrócili do kraju, a nasza gwiazda przedłużyła jeszcze o kilka dni swój pobyt na Florydzie. W Miami wynajęła apartament niedaleko plaży i korzystała z pięknej pogody. "Oczywiście nie takiego wyniku chciałam, ale nie zmienia to faktu, że Miami to świetne miejsce i uwielbiam tu być. Parę dni resetu i ładowania baterii i pora wracać do pracy. Mam co robić" - napisała na Instagramie Iga Świątek, dzieląc się z kibicami zdjęciami z Miami, na których relaksuje się na plaży i lokalnej knajpie. "Ach i jeszcze jedno... Wesołych Świąt!" - dodała Iga Świątek, która do gry wróci 12 kwietnia w wyjazdowym meczu reprezentacji Polski ze Szwajcarią w rozgrywkach BJK Cup.

Kiedy gra Iga Świątek następny turniej PLANY STARTOWE 2024

  • 12-13 kwietnia - Mecz Szwajcaria - Polska w BJK Cup
  • 15 kwietnia - WTA 500 Stuttgart
  • 23 kwietnia - WTA 1000 Madryt
  • 7 maja - WTA 1000 Rzym
  • 26 maja - Roland Garros

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze