Kiedy Iga Świątek gra kolejny turniej WTA Plany startowe Iga Świątek Kiedy gra kolejny mecz jesień 2023

i

Autor: AP Kiedy Iga Świątek gra kolejny turniej WTA Plany startowe Iga Świątek Kiedy gra kolejny mecz jesień 2023

Kiedy znowu gra Iga?

Kiedy Iga Świątek gra kolejny turniej WTA Plany startowe Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz 2023 jesień

2023-09-14 9:00

Iga Świątek kiedy gra kolejny turniej WTA Iga Świątek po rezygnacji z gry w turnieju WTA w Guadalajarze skupiła się na spokojnym treningu i ładowaniu akumulatorów przed ostatnią częścią sezonu. Do gry ma wrócić dopiero w Azji, gdzie powalczy w turniejach WTA 500 w Tokio oraz WTA 1000 w Pekinie. Potem oczywiście WTA Finals w Cancun na meksykańskim półwyspie Jukatan, a zaledwie dwa dni później występ w reprezentacji Polski w finałach BJK Cup w Sewilli. . Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA.

Iga Świątek kolejny turniej zagra dopiero 25 września w Tokio. Po rezygnacji z gry w turnieju w Gudalajarze wiceliderka rankingu WTA trenuje w Warszawie, przygotowując się do ostatniej części sezonu, a ta będzie intensywna i bardzo wymagająca. Po US Open Iga Świątek podkreślała, że potrzebuje odpoczynku i spokojnych treningów. Dlatego wycofała się z rozpoczynającego się w ten weekend turnieju w meksykańskiej  Guadalajarze. "Muszę słuchać swojego ciała i jako, że sezon jest bardzo intensywny, naszym priorytetem jako zespołu jest zagrać do końca w dobrym zdrowiu i planować moje starty mądrze, żeby nie ryzykować kontuzją" - tłumaczyła swoją decyzję. "Do zobaczenia w Tokio" - dodała.

Iga Świątek Kiedy gra kolejny turniej WTA Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz?

Iga Świątek wróci do gry w Tokio, z którego nie ma najlepszych wspomnień. Dwa lata temu Polka przeżyła tam wielkie rozczarowanie, nie spełniając nadziei na olimpijskie medale. Jednak najważniejsza zmiana w jesiennym terminarzu to powrót turniejów w Chinach, które po raz ostatni rozgrywano w 2019 r. Najpierw storpedowała je pandemia, a potem WTA zerwało współpracę z Chińczykami po wybuchu skandalu z tenisistką Shuai Peng (po oskarżeniu chińskiego dygnitarza o molestowanie zniknęła z życia publicznego). Problemu z Peng wciąż nie rozwiązano, ale kontrowersyjny prezydent WTA Steve Simon postanowił wybaczyć bogatym Chińczykom.

- Mam nadzieję, że WTA podejmuje właściwą decyzję i że będziemy mogły czuć się bezpieczne bez względu na to, z jakiego kraju jesteśmy – komentowała Iga Świątek, kiedy stał się jasne, że tor WTA wróci w tym roku do Chin. – Nie mam żadnego wpływu na to, jak układany jest kalendarz. Nigdy nawet nie byłam w Chinach. Mam jedynie nadzieję, że WTA strategicznie dokonuje dobrego wyboru - dodała.

Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA Iga Świątek Plany startowe jesień 2023

Ogromne emocje wzbudza termin i lokalizacja WTA Finals 2023. Iga Świątek znów może nie zagrać w reprezentacji Polski w finałowym turnieju Billie Jean King Cup, który odbędzie się w Sewilli. A wszystko przez kolejne idiotyczne decyzje władz WTA. Chodzi o termin i lokalizację kończących sezon WTA Finals. Jak poinformował Bartosz Ignacik z Canal+, impreza odbędzie się w dniach 29.10 – 5.11 w Cancun w Meksyku. Zatem zakończy się... dwa dni przed startem finałowego turnieju BJK Cup w Sewilli! W niemal identyczny sposób władze WTA zakpiły sobie z tenisistek rok temu. Wtedy WTA Finals zakończyły się w Teksasie... dzień przed finałami BJK Cup w Glasgow.

– Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej i dały nam zaledwie dzień na podróż i zmianę strefy czasowej – grzmiała wtedy Iga, która była zmuszona zrezygnować z występu w reprezentacji. Władze WTA i ITF (organizator BJK Cup) obiecywały lepszą współpracę przy opracowaniu kalendarza na 2023 r. Jednak znów się wygłupiły. Tak jak rok temu władze WTA bardzo długo zwlekały z ogłoszeniem, gdzie i kiedy odbędą się WTA Finals. – Gdy byłyśmy w Teksasie, zapewniano nas, że decyzja zostanie podjęta na początku roku – zdradziła w czasie US Open Iga, nie kryjąc irytacji.

Plany startowe Igi Świątek

  • 25 września - WTA 500 Tokio

  • 30 września - WTA 1000 Pekin

  • 29 października - WTA Finals w Cancun

  • 7 listopada - Finały BJK Cup w Sewilli

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Iga Świątek odpadła z US Open! Przed nią TRUDNE DECYZJE
Najnowsze