Kamil Majchrzak

i

Autor: AP PHOTO Kamil Majchrzak

Tenisista wpadł na dopingu

Kim jest Kamil Majchrzak, tenisista, który oblał testy antydopingowe? Kamil Majchrzak – sukcesy i osiągnięcia

2022-12-08 22:49

Aż trudno w to uwierzyć! Kamil Majchrzak oblał testy antydopingowe. Druga rakieta polskiego tenisa przyznaje wprost: „nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji”. Kamil Majchrzak może mieć jednak poważne kłopoty. Kim jest tenisista, który oblał testy antydopingowe? Kamil Majchrzak – sukcesy i osiągnięcia.

Kamil Majchrzak ma poważne problemy! Polski tenisista wpadł na dopingu. Sam jednak przyznaje, że z pewnością nie zrobił tego świadomie i zaczyna walkę o swoją niewinność. - Zmuszone jestem przekazać niezwykle trudną i druzgocącą dla mnie informację. W październiku i listopadzie 2022 roku przeszedłem kontrole antydopingowe, których wynik okazał się być pozytywny. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji. Pozytywny wynik jest dla mnie ogromnym szokiem, tym bardziej, iż nie wiem, w jaki sposób niedozwolona substancja znalazła się w moim organizmie – pisał Majchrzak w oświadczeniu.

Kibice nie mieli żadnych wątpliwości! Mecz z udziałem Igi Świątek najlepszy w 2022 roku

Kamil Majchrzak wpadł na dopingu. Kim jest? Sukcesy i osiągnięcia Kamila Majchrzaka

Druga tenisowa rakieta Polski przyznaje wprost, że nie podda się bez walki. - Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu – walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham – kończy swój wpis w mediach społecznościowych Kamil Majchrzak. Niewykluczone, że wykluczy to jego start w nadchodzących dużych imprezach nowego sezonu ATP.

Kamil Majchrzak był 75. zawodnikiem rankingu ATP w najlepszym momencie kariery. Jednym z jego sukcesów było dojście do trzeciej rundy US Open w 2019 roku. Dwukrotnie wystąpił też w drugiej rundzie Australian Open. 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego zajmuje obecnie 77. pozycję w rankingu ATP.

Gorące fotki Radwańskiej rozgrzewały internautów. Od tych zdjęć topnieją nawet najgrubsze lodowce [GALERIA]

Ile w karierze zarobił Kamil Majchrzak?

Kamil Majchrzak, według wyliczeń ATPTour.com, zarobił w karierze niespełna dwa miliony dolarów. Jego tegoroczny bilans to 17 zwycięstw i 15 porażek. W sezonie 2022 zarobił 690 tysięcy dolarów. W październiku tego roku wygrał ATP Challenger Tour w Busan.

Super Tenis - 07.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze