Iga Świątek

Autor: AP

Koniec wspaniałej serii Igi Świątek! Pierwsza taka sytuacja od 737 dni!

2021-06-09 15:57

Iga Świątek na ćwierćfinale zakończyła przygodę z tegorocznym wielkoszlemowym French Open. Lepsza od Polki okazała się Greczynka Maria Sakkari. Obrończyni tytułu szła przez turniej jak burza, zresztą podobnie jak przed rokiem. W sumie wygrała 22 sety z rzędu, ale w środę ta wspaniała seria dobiegła końca.

Świątek była zdecydowaną faworytką spotkania z Sakkari, ale tym razem nie sprostała zadaniu i to Greczynka mogła się cieszyć z awansu do półfinału. Imponować mógł zwłaszcza serwis rywalki - w drugim secie Sakkari nie dała Polce choćby jednej okazji do przełamania.

Magda Linette i Bernarda Pera w półfinale Rolanda Garrosa! Ponad 2-godzinny bój szczęśliwy dla polsko-amerykańskiej pary

Greczynka nie tylko zakończyła serię 11 z rzędu wygranych spotkań Świątek w Paryżu, ale także jako pierwsza od 737 dni potrafiła urwać seta naszej tenisistce.

W poprzedniej edycji Światek wszystkie siedem spotkań wygrała 2:0, w tej do ćwierćfinału także doszła bez straty choćby jednej partii. Seria zakończyła się zatem na 22 wygranych setach z rzędu. Rekord French Open zostaje zatem nadal w rękach Justine Henin (28 wygranych setów z rzędu).

Iga Świątek przegrała na Roland Garros przez kontuzję?! Okropnie smutne sceny, duże cierpienie Polki

Iga Świątek bez tajemnic. Ile wiesz o naszej tenisowej mistrzyni?