Iga Świątek przegrała na Roland Garros przez kontuzję?! Okropnie smutne sceny, duże cierpienie Polki

2021-06-09 15:25
Iga Świątek
Autor: AP

Nie wyszedł Idze Świątek mecz w ćwierćfinale tegorocznego Roland Garros. Polska tenisistka przegrała 4:6, 4:6 z Marią Sakkari. Na korcie widzieliśmy jednak pojedynek Polki nie tylko z Greczynką, ale i z własnym stanem zdrowia. W drugim secie triumfatorka French Open z 2020 roku potrzebowała przerwy, aby skorzystać z pomocy medycznej. Na kort wróciła, ale jednak widać było, że zmaga się z kontuzją.

Iga Świątek w zeszłym roku we wspaniałym stylu wygrała Roland Garros, co było kamieniem milowym dla jej dalszej kariery. Od tego momentu Polka stała się bardzo popularna, a jej poczynania zostały docenione nie tylko w ojczyźnie, ale i za granicą. Nic zatem dziwnego, że tenisistka wróciła do Paryża z gigantycznymi nadziejami na to, że uda jej się zatriumfować ponownie i pokazać, że stoi u progu gigantycznej kariery. Długo wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż w końcu nadszedł przykry moment.

Tego ZDJĘCIA Iga Świątek nie chciała pokazać

Iga Świątek w ćwierćfinale singla zmierzyła się z Marią Sakkari. Pierwszego seta z Greczynką przegrała, co w jej przypadku na Roland Garros wydarzyło się po raz pierwszy od 2019 roku. Potem sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej. Iga Świątek potrzebowała pomocy medycznej i pod znakiem zapytania stanął jej dalszy udział w tym spotkaniu. Na szczęście po kilku chwilach zawodniczka wróciła na kort, choć widać było, że problem nie przeminął. Na udzie tenisistka pojawił się opatrunek o sporych rozmiarach.

I choć po tym wszystkim Iga Świątek podjęła jeszcze walkę z Greczynką, to nie przełożyło się to już na końcowym sukces. Polka musiała uznać wyższość rywalki i z walką w singlu Roland Garros pożegnała się na etapie ćwierćfinału. To jednak nie koniec, bo zawodniczka powalczy jeszcze w deblu. Półfinał tej odmiany rozegra w piątek, a duet utworzy naturalnie tak jak i w poprzednich starciach z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

Zobacz też: Iga Świątek z wielkim opatrunkiem na nodze! Potrzebowała pomocy lekarza [WIDEO]

Andrzej Juskowiak o grze Lewandowskiego: To był jeden z...
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze