Alexander Zverev

Autor: Eurosport Alexander Zverev ucierpiał w meczu z Rafaelem Nadalem

Koszmarnie wyglądająca kontuzja w półfinale Rolanda Garrosa. Rafael Nadal zaniemówił

2022-06-03 18:24

Wydawało się, że już widzieliśmy wszystko w tenisie na najwyższym poziomie. Końcówka drugiego seta półfinału Rolanda Garrosa między Rafaelem Nadalem i Alexandrem Zverevem była wręcz szokująca. Po ostatniej akcji nastąpiła konsternacja, bowiem Zverev doznał ciężkiej kontuzji i natychmiast opuścił kort. Niemiec na pewno skręcił kostkę, ale bardzo możliwe, że uraz będzie jeszcze bardziej poważny.

Epickie starcie Nadala ze Zverevem trwało w najlepsze. Panowie byli już na korcie ponad trzy godziny, choć zbliżali się dopiero do tie-breaka drugiego seta. Ta akcja sprawiła, że Rafael Nadal doprowadził do remisu 6:6 w drugim secie, ale trzynastego gema tej partii nie udało się rozegrać. Niemiec zmierzał do odbicia piłki i skręcił staw skokowy. Padł na ziemię i wył z bólu.

Zverev opuścił kort na wózku inwalidzkim. Jego upadek był fatalny i od razu było widać, że mecz będzie zakończony. Zaniemówił również Rafael Nadal. Po kilku minutach Zverev wrócił na kort po kilku minutach, ale już o kulach. Podziękował sędziemu za grę i wyściskał się z Nadalem. - Jestem pewien, że wróci do zdrowia i wygra w karierze jeszcze kilka turniejów wielkoszlemowych - mówił po meczu "Rafa". Panowie spędzili więc na korcie trzy godziny i 13 minut, choć rozegrali niecałe dwa sety.

Iga Świątek kontra Coco Gauff. Polka wyznała dlaczego nie rozmawia z Amerykanką. Zaskakujące!