Legendarna mistrzyni pod wrażeniem Świątek. "Wiele się nauczyłam patrząc na twoją grę"

2021-02-22 16:08 RaMa
Iga Świątek KIEDY gra następny turniej Iga Świątek PLANY STARTOWE
Autor: fot. (AP PHOTO/HAMISH BLAIR Iga Świątek KIEDY gra następny turniej Iga Świątek PLANY STARTOWE

Na zakończonych w niedzielę alpejskich mistrzostwach świata w Cortina d'Ampezzo zdobyła cztery medale. Jedna z najlepszych zawodniczek w historii, Amerykanka Mikaela Shiffrin, jest pod wrażeniem ostatnich osiągnięć Igi Świątek.

Świątek, która w nocy z poniedziałku na wtorek zagra pierwszy mecz na turnieju WTA w Adelajdzie, kilka dni temu dzieliła wywiadu kanałowi "Tennis". Zdradziła w nim, że Shiffrin jest dla niej wzorem do naśladowania oraz to, że bardzo chciałaby ją poznać.

Świątek nie owija w bawełnę. "W Melbourne zmarnowałam szansę"

Na odpowiedź ze strony Amerykanki nie trzeba było długo czytać. Shiffrin cytując wypowiedź Świątek na Twitterze, napisała:

- Dziękuję za miłe słowa i gratuluję wygrania French Open 2020. To był wielki dowód twojej mentalnej siły. Wiele się nauczyłam patrząc na twoją grę i opanowanie.

Czwarta runda to za mało. SPADEK Świątek

Najlepsza polska tenisistka nie kryła zaskoczenia taką odpowiedzią Amerykanki.

- Nie spodziewałam się tego. Dziękuję, że podzieliłaś się ze mną swoimi doświadczeniami. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. W trakcie Australian Open nie mogła oglądać mistrzostw świata, ale śledziłam wszystkie twoje przejazdy - napisała Świątek.

Świątek - Brengle O KTÓREJ GODZINIE mecz Gdzie oglądać WTA Adelaide Świątek - Brengle TV TRANSMISJA NA ŻYWO Iga Świątek O KTÓREJ GODZINIE gra w Adelaide

Najnowsze