Magda Linette

Autor: AP PHOTO/ANDY BROWNBILL Magda Linette

Magda Linette odpada z turnieju WTA w Strasburgu! Awans do finału był na wyciągnięcie ręki

2021-05-28 16:36

Magda Linette bardzo dobrze prezentowała się w turnieju WTA 250 w Strasburgu, gdzie odprawiała kolejne rywali, które pojawiły się na jej drodze i zameldowała się w półfinale. Tam jej rywalką okazała się Sorana Cirstea, która przegrywała po pierwszym secie 3:6, a Polka była o krok od awansu do finału imprezy. Rumunka była jednak w stanie odmienić losy meczu i po tym, jak niespodziewanie wygrała drugiego seta, ostatecznie pokonała Polkę 3:6, 6:4, 6:2.

Magdalena Linette - Sorana Cirstea 6:3, 4:6, 2:6

Podróż z nieba do piekła. Tak najlepiej można opisać półfinałowe starcie Magdy Linette z Soraną Cirsteą. Polka do tej pory fenomenalnie prezentowała się na francuskich kortach turnieju WTA 250 w Strasburgu i pomimo tego, że trafiła na bardzo silną rywalkę w półfinale, w pierwszym secie potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. Rumuńska tenisistka w pierwszej partii była zaledwie tłem dla dobrze grającej Linette, a liczne błędy Cirstei sprawił, że Polak bez problemów była w stanie przełamać rywalkę i wygrać seta 6:3. W drugiej odsłonie półfinałowego pojedynku, Magda Linette zaczęła jednak oddawać inicjatywę Rumunce, która wiedząc, że nie ma już nic do stracenia, zagrała va banque. To przyniosło dość nieoczekiwany rezultat, bo na początku drugiego seta, widzowie mogli zobaczyć aż cztery gemy pod rząd z przełamanie. Ostatecznie z tego starcia zwycięsko wyszła Sorana Cirstea, która później była w stanie wygrać przy swojej zagrywce, a następnie przełamać Linette i wygrać drugiego seta 6:4, doprowadzając tym samym do remisu w meczu.

To zdecydowanie odbiło się na pewności siebie polskiej tenisistki, która zaczęła popełniać w trzeciej partii o wiele więcej niewymuszonych błędów. Wygranie drugiego seta podziałało również na Rumunkę, która dostała wiatru w żagle i w żaden sposób nie przypominała tej Cirstei, która jeszcze w pierwszym secie demolowana była przez Polkę. W ostatniej partii Magda Linette była tą, która nie miała za wiele do powiedzenia przy kolejnych piłkarz rywalki i w ten sposób kilkukrotnie dała się przełamać, a całe spotkanie skończyło się porażkę Polki 6:3, 4:6, 2:6. Sorana Cirstea, która z powodu rezygnacji z turnieju Bianci Andreescu zagrała o jedno spotkanie mniej podczas WTA w Strasburgu, wygrywając walkowerem w ćwierćfinale, zameldowała się teraz w finale imprezy. Polka niestety zakończyła zmagania na półfinale i już może przygotowywać się do występu na Roland Garros.

Linette - Cirstea 28.05

Polka miała okazję by awansować do finału wygrywając pierwszego seta, ale Cirstea wróciła do gry i odmieniła losy meczu. To niestety koniec tego meczu i koniec turnieju dla Magdy Linette, która odpada w półfinale.

6:3, 4:6, 2:6

Gem, set, mecz dla Cirstei! Magda Linette nie trafia w kort i przegrywa to starcie!

6:3, 4:6, 2:5

Piłka meczowa dla Cirstei.

Cirstea wyraźnie niesiona wygranymi gemami staje na wysokości zadania i robi wszystko, aby zamknąć tę rywalizację przy serwisie Polki, która przeciągnęła piłkę i mamy 15:30 dla Rumunki.

Wracamy na kort, gdzie zagrywa Linette. Być może po raz ostatni w tym meczu.

Gem dla Cirstei! Rumunka o krok od awansu do finału! Polka popełnia niewymuszony błąd i trafia w siatkę, dając rywalce zwycięstwo w kolejnym gemie.

6:3, 4:6, 2:4

Bardzo dobra akcja teraz w wykonaniu Linette! Wyrzucona poza kort była w stanie doskoczyć do piłki i zmieściła ją jakoś w korcie! Rumunka jednak szybko odpowiedziała i mamy 30:30.

Gem dla Cirstei! Przełamanie! No i mamy kolejne przełamanie Polki. Dwie godziny gry za nami i mamy prowadzenie Cirstei 4:2 w trzecim secie.

5:2

Gem dla Linette! Rumunka chciała sprytnie posłał piłkę tuż za siatkę, ale na swoje nieszczęście nie była w stanie przenieść piłki na stronę Polki! Postawienie kropki nad "i" było już formalnością w decydującej akcji i Linette coraz bliżej wygranej w pierwszym secie!

5:3

Linette ma szasnę na wygranie pierwszego seta przy swojej zagrywce! Cirstea trafia w siatkę returnem i to Polka prowadzi 15:0.

5:2

Kiwa głową w niezadowoleniu Rumunka po tym, jak popełnia błędy przy zagrywce. Kolejne uderzenia po taśmie mogą ją słono kosztować.

6:3, 4:6, 1:2

Linette udowadnia, że wciąż może poważnie zagrozić rywalce zagrywką, nie dając jej szans na dobry return. Polka doprowadziła już do stanu 40:15, ale przestrzeliła i za chwilę znów może się zrobić niebezpiecznie.

6:3, 4:6, 2:3

Gem dla Cirstei! Tym razem Polka nie miała nic do powiedzenia. Fenomenalnie rozegrała ją Rumunka i szybko wyszła na utracone przed chwilą prowadzenie.

Gem dla Cirstei! Rumunka znów szybko rozprawiła się z Polką przy swojej zagrywce. Linette była blisko doprowadzenia do remisu i grania na przewagi, ale nie trafiła w boisko z ostrego kąta.

6:3, 4:6, 1:1

Gem dla Linette! Cirstea zdecydowanie wyczuła już Linette i kolejne akcje Polki nie robią na niej żadnego wrażenia. W tej chwili Cirstei w wygranej przeszkadzają tylko jej błędy, które sprawiają, że to Polka wygrywa gema.

6:3, 3:2

Szybko rozpoczynamy kolejnego gema. Zagrywa Magda Linette, która może odskoczyć rywalce i przybliżyć się do awansu!

Rywalka Magdy Linette ma jednak o jego spotkanie rozegrane mniej, co może zadziałać na jej korzyść. Bianca Andreescu z którą miała zmierzyć się Sorana Cirstea w ćwierćfinale, wycofała się z turnieju.

6:3, 4:5

Gem dla Cirstei! Przełamanie! Było 40:0 dla Polki, a ostatecznie z wygranego gema i seta cieszy się Rumunka, która doprowadza do wyrównania w meczu.

Sorana Cirstea nie kryła radości po wygraniu drugiego seta i trudno się dziwić, wróciła z dalekiej podróży.

6:3, 4:6, 0:0

Ma nad czym myśleć Magda Linette. Wszystko układało się dla niej pomyślnie i mogła zakńczyć już rywalizację, jednak dała rywalce złapać wiatr w żagle.

Witamy w relacji na żywo z półfinałowego meczu turnieju WTA w Strasburgu! O awans do finału imprezy rozgrywanej na francuskich kortach powalczą dziś Magdalena Linette oraz Sorana Cirstea. Początek meczu o godzinie 14:00, zapraszamy!

6:3, 4:5

Polka broni kolejną piłkę, łapiąc rywalkę na wykroku. Cały czas Rumunka jest jednak niebezpiecznie blisko wygrania drugiego seta.

6:3, 4:5

Linette sama stwarza sobie problemy... Polka już mogła zamknąć rywalizację w tym gemie, ale trafiła w siatkę mając wolny prawie cały kort. Gramy na przewagi, 40:40.

Obie zawodniczki są już na korcie, a więc za chwilę zaczynamy!

6:3, 4:5

Gem dla Cirstei! Rumunka poczuła krew i gra zdecydowanie inaczej, niż w pierwszej partii. Tym razem Rumunka wygrała gema bez straty punktu.

No to gramy trzeciego seta. Zagrywa Cirstea, która prowadzi już 30:0!

6:3, 4:4

Gem dla Linette! Polka wyszła z opresji i udało jej wygrać ósmego gema w drugim secie! Awans coraz bliżej!

6:3, 3:4

Kolejny break point obroniony przez Magdę Linette! Nerwowo się robi na korcie w Strasburgu!

6:3, 3:4

Bardzo źle ten gem potoczył się dla Polki i Cirstea znów stanęła przed szasną na przełamanie po tym, jak Linette znów trafiła w siatkę! 40:30 dla Rumunki.

6:3, 3:4

Trudne zadanie teraz przed zagrywającą Magdą Linette. Rumunka wróciła do gry i będzie chciała zrobić wszystko, aby wygrać drugiego seta.

6:3, 3:3

No to czas na zagrywkę Rumunki i kto wie, może piąty przełamany gem z rzędu.

6:3, 4:6, 2:2

Gem dla Linette! Polka błysnęła przytomnością i wykorzystała to, że Cirstea podeszła pod siatkę, lobując Rumunkę. Mamy remis!

6:3, 3:3

Gem dla Cirstei! Przełamanie! W tym secie oglądamy zupełnie inną Soranę Cirsteę, która po raz drugi przełamała Magdę Linette po tym, jak Polka nie trafiła w kort.

6:3, 3:2

Piekielnie długa wymiana za nami i Cirstea stanęła przed trzecią szasną na przełamanie w tym gemie!

6:3

Gem dla Linette! Fantastycznie w dziewiątym gemie pierwszego seta zagrała Magda Linette, sprawiając ogromne problemy rywalce swoją zagrywką. Postawiona pod ścianą Rumunka chciała popisać się mocnym returnem, ale nie przesadziła i nie trafiła w boisko!

6:3, 3:2

Cirstea w przeciągu zaledwie kilku minut stanęła przed kolejną szansą na przełamanie! 40:40 i gramy na przewagi.

0:0

Cirstea walczy o każdą piłkę i to przynosi efekty. Po wyrównanym początku już w pierwszym gemie gramy na przewagi. 40:40.

6:3, 4:6, 1:0

Po raz kolejny myli się Linette i przesadziła z siłą uderzenia, przez co piłka wyszła daleko poza kort. 40:40 i znów gramy na przewagi. Rumunka znów blisko przełamania.

6:3, 2:2

Fenomenalnie teraz rozegrała akcję Linette, która zaskoczyła rywalkę płaskim i piekielnie mocnym zagraniem! Polka blisko kolejnego przełamania! 40:0 dla Linette!

6:3, 2:2

Gem dla Cirstei! Przełamanie! Czego nie wykorzystała Polka, to wykorzystała Rumunka i po raz pierwszy w tym meczu przełamała Linette po tym, jak Polka trafiła w siatkę.

6:3, 0:1

W drugiej partii tego meczu Rumunka zdaje się stawiać na siłę, co w wielu przypadkach kończy się przestrzeleniem. Linette prowadzi przy swojej zagrywce 30:15.

6:3, 2:1

Bardzo dobrze rozpoczyna kolejnego gema Magda Linette i dwoma mocnymi zagraniami zdobywa cenne dwa punkty!

6:3, 4:5

Polka broni się teraz własną zagrywką. Ten gem może bardzo zaszkodzić Polce w walce z Cirsteą.

6:3, 2:1

Gem dla Linette! Przełamanie! Rumunka szukała bardzo agresywnej piłki tuż przy linii, ale po raz kolejny raz w tym meczu przestrzeliła! Polka na prowadzeniu w drugim secie!

6:3, 1:1

Cirstea znów zaczyna grać nerwowy tenis, przez co często zagrywa po siatce. 30:30 i Linette z szasną na drugie przełamanie w tym meczu.

6:3, 1:1

Gem dla Linette! Świetnie Polka ustawiła sobie rywalkę i stojąc pod siatką skończyła akcję atakując w pustą część kortu. Mamy wyrównanie w drugim secie.

Bardzo dobrze to wszystko układa się dla Magdy Linette! Jej rywalka zdecydowanie popełnia za dużo błędów.

6:3, 0:1

Gem dla Cirstei! Rumunka wraca do gry w drugim secie i wygrywa otwierającego gema, dając Polce tylko jeden punkt.

6:3, 0:0

Jako pierwsza w drugim secie zagrywa Cirstea!

6:3, 3:2

Gem dla Linette! Przełamanie! Trzeci gem z przełamaniem z rzędu! Świetny return Polki i Sorana Cirstea nawet nie ruszyła do piłki. Magda Linette znów na prowadzeniu!

1:0

Gem na Linette! Polce udało się wygrać po dwóch kolejnych błędach Rumunki, jednak pierwszy gem już pokazuje, że będzie to piekielnie trudna przeprawa.

4:2

Gem dla Cirstei! Ładną akcję zaprezentowały nam zawodniczki i Linette była blisko wyjścia na prowadzenie w szóstym gemie, jednak Cirstea uspokoiła się i zaczęła grać mądrzej. Dzięki temu obroniła się przed atakami Polki, a w konsekwencji wygrała swojego drugiego gema.

5:3

Gem dla Cirstei! Rumuńska tenisistka tym razem szybko zamknęła rywalizację w ósmym gemie i po tym, jak straciła tylko jeden punkt, bez problemu wygrała partię.

6:3, 3:2

Polka obroniła już drugi break point po tym, jak Rumunka wyrzuciła piłkę za kort!

Po dwóch pierwszych gemach mogło się wydawać, że będzie to niezwykle wyrównane starcie, jednak Sorana Cirstea zaczęła popełniać kolejne błędy.

Magda Linette znów przed szasną na doprowadzenie do wyrównania w trzecim secie. Zagrywa Polka!

Gem dla Cirstei! To, co Rumunce nie wychodziło w pierwszym secie, teraz się udaje. Mocne piłki posłane tuż przy linii idealnie wchodzą w kort.

4:1

Za nami już pięć gemów pierwszej partii meczu i wszystko wskazuje na to, że Magda Linette zbliża się do wygrania seta. Oby tak dalej!

4:1

Gem dla Linette! Cirstea, która przegrywała już 15:40 miała szansę na to, by wrócić do gry, jednak nie miała zamiaru zwalniać ręki i w końcu przestrzeliła, dając Polce czwartego gema!

3:1

Gem dla Linette! Przełamanie! Rumunka nie dała rady pokonać Polki przy swojej zagrywce i teraz musi odrabiać straty! Linette prowadzi w pierwszym secie już 3:1

2:1

Cirstea zaczyna się lekko gubić przy zagrywce, przez co Polka prowadzi 30:0 przy zagrywce Rumunki!

Zawodniczki nie mogą narzekać na pogodę w Strasburgu. Warunki niemalże idealne do grania.

6:3, 2:1

Kolejna długa wymiana za nami, ale Polka błysnęła świetną techniką i zmieściła piłkę w korcie po bardzo ostrym kącie! Niestety w kolejnej akcji piłka zatańczyła na taśmie i wróciła na stronę Linette. Gramy na przewagi, 40:40.

1:1

Znów zagrywa Linette, jednak pierwsze punkty w trzecim gemie trafiają na konto Rumunki. Cirstea natychmiast wykorzystała okazję i zagrała szybką piłkę w sam róg kortu.

Po pierwszym secie mecz układał się zdecydowanie lepiej dla Linette, ale w drugiej partii Cirstea wróciła do gry!

1:0

Cirstea mogła być już niemal pewna wygrania gema, prowadząc 40:15, jednak kolejne błędy sprawiły, że i tym razem gramy na przewagi!

1:1

Gem dla Cirstei! Tym razem Rumunka postawiła na swoim i wygrała gema dwukrotnie rozrzucając Linette po korcie.

Godzina rozpoczęcia meczu Linette - Cirstea została przesunięta na 14:05. Jeszcze chwilę musimy zaczekać.

0:0

Zaczynamy! Jako pierwsza zagrywa Linette

6:3, 3:4

6:3, 3:4

Gem dla Cirstei! Nie będzie kolejnego przełamania z rzędu! Rumunka tym razem pewnie ograła Linette do 15 i wyszła na prowadzenie w drugim secie.

Za nami króciutka przerwa i wracamy na kort!

Polka idzie przez turniej na francuskich kortach jak burza. Do tej pory nie straciła jeszcze seta i jest bardzo blisko awansu do wielkiego finału!

Już za kilkanaście minut Magda Linette zmierzy się w półfinale turnieju WTA w Strasburgu z Soraną Cirsteą! Panie powalczą o awans do wielkiego finału!

2:1

Gem dla Linette! Kolejnych okazji Polka już nie miała zamiaru sprezentować rywalce i pewnie wygrała trzeciego gema w pierwszym secie. Cirstea posłała decydującą piłkę daleko w aut.

Tuż przed rozpoczęciem zmagań w turnieju Roland Garros, tenisistki miały okazję się sprawdzić w imprezie WTA 250 w Strasburgu. Od samego początku zmagań, na francuskich kortach bardzo dobrze radzi sobie Magda Linette, która dotarła do półfinału bez straty seta. W pierwszej rundzie WTA w Strasburgu, Polka rozprawiła się z Nao Hibino, wygrywając 6:2, 6:0. Jeszcze szybciej z kolei zakończył się spotkanie Magdy Linette z Alize Cornet. Po wygraniu pierwszego seta przez polską tenisistkę, Francuzka skreczowała przy stanie 3:0 dla Linette. Kolejne spotkanie Polki, w którym zmierzyła się ona z Julią Putincewą równiez nie trwało przesadnie długo. Tym razem Linette ograła rywalkę z Kazachstanu 6:3, 6:3 i awansowała do najlepszej czwórki turnieju. Tutaj zmierzy się ona właśnie z Soraną Cirsteą.

Rumunka również pewnie przeszła kolejne fazy turnieju, a najwięcej problemów sprawił jej mecz pierwszej rundy WTA w Strasburgu, gdzie zmierzyła się z Venus Williams. Amerykanka była w stanie wygrać jednego seta, ale na więcej nie wystarczyło jej sił i to Cirstea awansowała dalej, wygrywając 6:1, 2:6, 6:1. Najbliższa rywalka Magdy Linette ma jednak lekką przewagę nad swoją rywalką, bo na turnieju zagrała o jedno spotkanie mniej. Po tym, jak Rumunka ograła Shuai Zhang 6:2, 6:1, w półfinale wygrała walkowerem po tym, jak z WTA w Strasburgu wycofała się Bianca Andreescu. Spotkanie Linette - Cirstea zapowiada się więc naprawdę ciekawie.