Magda Linette

Autor: East News Linette - Anisimova O KTÓREJ GODZINIE gra Linette dzisiaj Wimbledon Polka czeka na pierwszy mecz KIEDY gra Linette - Anisimova GODZINA DATA

Udane MĘCZARNIE Linette. Polka po ciężkim boju awansowała do III rundy US Open

2020-09-02 20:22

To było bardzo ciężkie spotkanie dla Magdy Linette. Ale Polka sama sobie jest winna, bo jego losy mogła rozstrzygnąć już w drugim secie. Danka Kovincić wykorzystała jednak błędy rywalki i przedłużyła rywalizację do granic możliwości. Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku trzeciego seta. W tym lepsza okazała się reprezentantka Polski.

Magda Linette - Danka Kovinić 6:1, 6:7, 6:7

Magda Linette najwyraźniej uwielbia nerwowe spotkania, bo w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open również stoczyła zacięty bój z Maddison Inglis. Środowe spotkanie z Danką Kovincić również potrwało naprawdę długo, jak na kobiece pojedynki. A wszystko zaczęło się dla Polki rewelacyjnie, bo grała jak z nut i wygrywała gem za gemem.

Pomagała jej w tym Czarnogórka, która w żaden sposób nie potrafiła się wstrzelić w kort i popełniała masę prostych błędów. To nie mogło się dla niej dobrze skończyć i przegrała aż 1:6. Pochodząca z Bałkanów zawodniczka nie złożyła jednak broni. Ale i w drugiej partii była w ciężkiej sytuacji, bo już w trzecim gemie dała się przełamać. Linette przewagę utrzymywała właściwie do końca gema.

Ale w decydującej chwili nie utrzymała swojego podania, a Kovincić doprowadziła do stanu 5:5, a następnie wygrała tie-breaka. Ten zadecydował również o losach całego spotkania. W trzecim gemie nie było żadnego przełamania. Linette w decydujących momentach wspięła się na wyżynny własnych umiejętności i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.