Magda Linette

Autor: East News Linette - Anisimova O KTÓREJ GODZINIE gra Linette dzisiaj Wimbledon Polka czeka na pierwszy mecz KIEDY gra Linette - Anisimova GODZINA DATA

WTA Rzym: Wielkie odrodzenie Kvitowej. Dwa genialne sety Czeszki i bolesna porażka Linette

2021-05-10 13:30

Po pierwszym secie meczu I rundy WTA w Rzymie wydawało się, że Magda Linette będzie w stanie sprawić gigantyczną sensację i wyeliminować wyżej sklasyfikowaną i bardziej utytułowaną rywalkę. Petra Kvitova od drugiej partii weszła jednak na swój poziom i nie dała już szans przeciwniczce. Linette bardzo szybko musiała pożegnać się z turniejem w stolicy Italii.

Magda Linette - Petra Kvitova 6:1, 0:6, 2:6

Po zawodach w Madrycie tenisiści przenieśli się nieco bardziej na wschód Europy, a konkretnie do Rzymu. Turniej w stolicy Włoch zaliczany jest do jednego z najważniejszych przed French Open, dlatego jego obsada zawsze jest mocna. W tegorocznej edycji imprezy wystąpiła również Magda Linette, ale poznanianka nie nacieszyła się zbyt długo pobytem w stolicy Włoch.

Reprezentantka Polski w I rundzie spotkała się z Petrą Kvitową. Czeszka była zdecydowaną faworytką tego spotkania, dlatego wielkim zaskoczeniem było, jak w pierwszym secie radzi sobie Linette. Poznanianka wygrywała gem za gemem i nie dawała dojść rywalce do słowa. Duży udział w tym miała sama Czeszka, bo zupełnie nie potrafiła wstrzelić się w kort. Popełniała masę niewymuszonych błędów, a po swoim drugim serwisie przegrywała niemal każdą akcję.

W konsekwencji set trwał 30 minut, a Polka wygrała 6:1 i wydawało się, że będzie w stanie sprawić niespodziankę. Nic z tego jednak nie wyszło. Kvitova od drugiej partii zaczęła grać zdecydowanie lepiej i Linette nie miała już tak dużo do powiedzenia. Czeszka wygrała dziewięć gemów z rzędu, zwyciężając w drugiej partii 6:0, a w trzeciej 6:2 i wyeliminowała Linette z turnieju w Rzymie.