Magda Linette odpadła z US Open! Przegrała z 16-latką!

Autor: AP Magda Linette odpadła z US Open! Przegrała z 16-latką!

WTA Pekin

Magda Linette w 3. rundzie turnieju WTA w Pekinie

2024-09-28 8:45

Magda Linette pokonała Japonkę Moyuki Uchijimę 6:4, 4:6, 6:3 i awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jej kolejną rywalką będzie piąta w światowym rankingu Włoszka Jasmine Paolini, finalistka tegorocznych Roland Garros i Wimbledonu.

Magda Linette rozpoczęła zmagania w Pekinie od 2. rundy. Pojedynek z zajmującą 63. miejsce w rankingu WTA dziewięć lat młodszą Japonką Moyuką Uchijimą miał bardzo wyrównany przebieg, a większość gemów była zacięta, szczególnie na początku spotkania. W pierwszej partii Polka udowodniła swą wyższość dzięki przełamaniu w 10. gemie i wygrała 6:4, ale po niemal godzinnej batalii. W drugiej to Azjatka, mimo kłopotów z serwisem, wygrała pięć kolejnych gemów i odskoczyła na 5:1. Linette nie zrezygnowała, odrobiła część strat, ale również 10. gem - przy podaniu Uchijimy - okazał się decydujący, a ta część meczu trwała 49 minut.

Decydujący set rozpoczął się od przełamania na korzyść Japonki, a po chwili wygrywała już 2:0. Później jednak miał miejsce najlepszy w spotkaniu okres gry podopiecznej trenera Marka Gellarda. Rozstrzygnęła na swoją korzyść pięć gemów z rzędu, przy stanie 5:3 miała pierwszego meczbola, a w kolejnej rozgrywce - choć sama musiała bronić dwóch break pointów - przy trzeciej okazji przypieczętowała zwycięstwo 6:3.

Cała potyczka trwała dwie godziny i 40 minut. Magda Linette posłała pięć asów i miała jeden podwójny błąd serwisowy, a przeciwniczka popełniła ich aż 10.

Do tej pory najlepszym wynikiem Magdy Linette w Pekinie była 1/8 finału sprzed roku, kiedy odpadła po porażce z Igą Świątek. O powtórzenie tego osiągnięcia powalczy z Jasmine Paolini. Włoszka o polskich korzeniach, która w stolicy Chin jest rozstawiona z "trójką", w sobotę uporała się z Dunką Clarą Tauson 1:6, 7:5, 6:4. Z finalistką tegorocznych zmagań wielkoszlemowych w Paryżu i Londynie polska tenisistka ma bilans remisowy. W poprzednim sezonie pokonała ją na trawie w Birmingham, a w tym roku przegrała w 2. rundzie turnieju olimpijskiego w stolicy Francji.

W piątek do 3. rundy awansowała Magdalena Fręch (nr 23.), a jej kolejną rywalką będzie Diana Sznajder (12.). Rosjanka wygrała w trzech setach ich jedyną dotychczas konfrontację w 2. rundzie sierpniowej imprezy w Toronto.