Autor: AP Magda Linette znów zachwyciła! Niezwykły wyczyn walecznej Polki w turnieju WTA w Meridzie

Ale powrót Polki!

2023-02-22 7:38

Magda Linette wróciła do gry i zachwyciła. Polka na otwarcie rywalizacji w turnieju WTA w Meridzie pokonała 6:7(2), 7:5, 6:2 Kolumbijkę Camilę Osorio. Linette w drugim secie przegrywała już 2:5 i obroniła dwie piłki meczowe! I to w jakim stylu! Znów pokazała wielkie secie do walki. Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Węgierka Panna Udvardy.

Magda Linette rozpoczęła walkę w turnieju WTA w Meridzie od zwycięstwa 6:7(2), 7:5, 6:2 nad Kolumbijką Camilą Osorio. Ten mecz długo źle się dla Polki układał. Po przegranym pierwszym secie poznanianka przegrywała 2:5 również w drugiej partii. W wielkim stylu obroniła dwie piłki meczowe. Odrobiła straty, a w trzecim secie dyktowała już warunki na korcie. - Próbowałam po prostu sprawić, by gra była równa. Widziałam, że ona się denerwowała, wiem, co czuje się w takich momentach. Miałam trochę szczęścia i podniosłam swój poziom. Cieszę się, że wytrzymałam - powiedziała po meczu szczęśliwa Magda Linette.

Magda Linette WYNIK meczu WTA Merida

Rozstawiona w Meksyku z numerem 1 Magda Linette kolejny mecz zagra w piątek, a jej rywalką będzie Węgierka Pann Udvardy, która ograła po zaciętym meczu (7:6, 7:6) dobrze znaną kibicom Igi Świątek Niemkę Jule Niemeier. Polka wróciła do gry po długiej przerwie. Po sukcesie w Australian Open długo trenowała na Florydzie, przygotowując się do kolejnych występów - mniejszych turniejów w Meridzie i Austin oraz tych wielkich w Indian Wells i Miami.

Wystrojona Magda Linette zaliczyła komiczną WPADKĘ! Wszystko widać na zdjęciu z Meksyku

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!