Iga Świątek, Maria Szarapowa

i

Autor: Mariusz Wziontek, Tomasz Jagodziński Iga Świątek, Maria Szarapowa

Rosjanka zdetronizowana

Maria Szarapowa pobita przez Igę Świątek. Polka zrobiła to bez większych problemów! Ogromny sukces

2022-08-29 16:33

Maria Szarapowa to jedna z legend światowego tenisa. Kibice przez lata zachwycali się występami Rosjanki, która potrafiła wygrywać mecz za meczem. Szarapowa musi jednak uznać wyższość Igi Świątek. Polka pobiła jej wyczyn bez większych problemów. Już teraz młoda Polka może mówić o gigantycznym sukcesie. A przecież wciąż jest dopiero na początku swojej kariery!

Przez wiele lat polscy fani tenisa marzyli o tym, by doczekać się kolejnej tenisistki w światowej czołówce. Po odejściu Igi Świątek mówiło się nawet, że przyjdzie na to czekać naprawdę długo. Nawet najwięksi optymiści nie przewidzieli tego, co stało się kilka lat później. Iga Świątek została liderką światowego rankingu 4 kwietnia. I cały czas pnie się w górę klasyfikacji wszech czasów. 29 sierpnia rozpoczęła kolejny tydzień panowania na światowych listach. Czy ktoś będzie w stanie jej zagrozić w najbliższych miesiącach?

Iga Świątek pobiła Marię Szarapową. Polki nie miała problemów!

Iga Świątek rozpoczęła 22. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek i w poniedziałek wyprzedziła pod tym względem Rosjankę Marię Szarapową i Amerykankę Tracy Austin. Polka jest już 16. w zestawieniu zawodniczek najdłużej otwierających listę WTA. Tenisistką, która najdłużej - przez 377 tygodni - była na czele pozostaje Niemka Steffi Graf.

Iga Świątek spotkała Serenę Williams i wyrzuciła to z siebie! Te słowa nie przejdą bez echa!

Piękne obrazki z meczu Iga Świątek - Agnieszka Radwańska

Iga Świątek jako liderka rankingu WTA

21-letnia Świątek zadebiutowała na pierwszej pozycji 4 kwietnia, kiedy zastąpiła Australijkę Ashleigh Barty, która w marcu ogłosiła rozbrat ze sportem i poprosiła o skreślenie jej nazwiska z zestawienia. Przewaga Polki nad kolejnymi zawodniczkami jest tak duża, że na czele pozostanie jeszcze wiele tygodni.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Dotychczas w historii było 28 liderek rankingu światowego, czyli klasyfikacji opracowywanej od 3 listopada 1975 roku przez Women's Tennis Association (WTA), tj. organizację prowadzącą zawodową rywalizację kobiet.

Radwańska pokazała gorące zdjęcie. Obcisła sukienka mini uwypukliła jej atuty, sylwetka bogini

Alex Corretja o Idze Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze