Martina Trevisan

i

Autor: AP

Martina TREVISAN: Kim jest rywalka Igi Świątek? Walczyła z anoreksją

2020-10-04 14:03

Kim jest MARTINA TREVISAN? Martina Trevisan to rywalka Igi Świątek w ćwierćfinale French Open. Martina Trevisan rozpoczęła właśnie nowe życie na korcie. W wieku 26 lat po raz pierwszy weszła do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego. Pokonanie 16-letniej Cori Gauff w II rundzie Roland Garros to dla niej symbol powrotu do wielkiego sportu. Bo sama przerwała dobrze zapowiadającą się karierę w wieku zaledwie 15 lat(!) Na szczęście potrafiła się podźwignąć.

Kim jest Martina Trevisan, rywalka Igi Świątek w turnieju Rolanda Garrosa?

Włoska tenisistka pochodzi z rodziny o niespełnionych ambicjach sportowych. Jej matka była nauczycielką tenisa w klubie w Perignano w Toskanii. Starszy brat, Matteo (obecnie 31 l.) w młodych latach liderem światowego rankingu juniorów. Ale nie zrealizował swoich nadziei na wielkie sukcesy.Ona sama w wieku 15 lat znalazła się w czołowej 60-ce juniorek świata. I wtedy, w roku 2009 postanowiła zawiesić rakietę na ścianie. O przyczynach tego kroku opowiedziała dopiero kilka miesięcy temu, w internecie.

Iga Świątek ZDEMOLOWAŁA Simonę Halep i zagra w ćwierćfinale Roland Garros! Ta Iga to tenisowy GIGANT!

"Nie oddychałam w domu zdrowym powietrzem. Trenowałam bardzo dużo, nawet wtedy, kiedy powinnam była zajmować sie innymi rzeczami. Czułam, że jestem odpowiedzialna za leczenie ran w rodzinie" - napisała.A rodzina rozpadła się. Rodzice rozeszli się, choć ojciec cierpiał na chorbę zwyrodnieniową. Nastoletnia Martina Trevisan poczuła, że nie znosi swojego umięśnionego ciała. Popadła w anoreksję. Doszło do tego, że dziennie spożywała zaledwie 30 gramów produktów zbożowych i jeden owoc."Byłam w stanie apatii, w którym nie poznawałam już samej siebie" - wyznała.

Tak internet zareagował na wygraną Igi Świątek w 1/8 finału French Open!

Trafiła do szpitala, w którym nauczyła się na nowo odżywiać się, jak należy i nie ulegać przykrym doznaniom w przeszłości.Wróciła na kort już jako dorosła, w roku 2014, pod okiem trenera Matteo Catarsiego. Powrót był zaburzony kontuzjami, bo organizm zanadto eksploatowany w wieku młodzieńczym, reagował w sposób niekontrolowany."Ale miałam wsparcie od wielu osób, które przyjęły mnie znów z otwartymi ramionami i które towarzyszyły mi w drodze ku nowemu życiu" - wspominała Martina, która w ubiegłym roku podjęła trening mentalny.Pierwszy po długiej przerwie występ w wielkim szlemie był niewypałem. W styczniu br. odpadła w I rundzie Australian Open.

Ale Paryż okazał się wart tego, by nie porzucać marzeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze