Autor: AP Mikst Iga Świątek Hubert Hurkacz RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE United Cup Polska - Chiny

United Cup

Mikst Iga Świątek Hubert Hurkacz RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE United Cup Polska - Chiny

2024-01-03 6:31

Iga Świątek i Hubert Hurkacz walczą w ćwierćfinale United Cup. Relacja na żywo z meczu miksta Polska - Chiny na sport.se.pl. Pewni już zwycięstwa i awansu do półfinału Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają z chińską parą Qinwen Zheng/Zhizhen Zhang. Polacy są faworytami, a ich ostatni występ w mikście obił się szerokim echem w tenisowym świecie. Iga i Hubi rozgromili Hiszpanów 6:0, 6:0 i był to pierwszy taki wynik w grze mieszanej od 17 lat. Śledź naszą relację na żywo i wynik z meczu miksta Igi Świątek i Huberta Hurkacza.

Polska - Chiny 2:0

• Hubert Hurkacz - Zhizhen Zhang 6:3, 6:4
  • Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:2, 6:3
Na żywo

Świątek/Hurkacz - Zheng/Zhang

Polska jest już pewna zwycięstwa i awansu do półfinału. Dlatego w mikście zagrają już Jan Zieliński i Katarzyna Piter, a ten mecz nie będzie miał wpływu na rywalizację o półfinał

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu miksta Iga Świątek/Hubert Hurkacz - Qinwen Zheng/Zhinzhen Zhang w United Cup (mecz Polska - Chiny). Początek spotkania ok. godziny 6.30-7.00 polskiego czasu

Iga Świątek i Hubert Hurkacz walczą z parą Qinwen Zheng/Zhizhen Zhang w meczu Polska - Chiny w ćwierćfinale United Cup. Po meczach singlowych czas na miksta. A jak Iga Świątek i Hubert Hurkacz tworzą parę mikstową, wiadomo, że na korcie będzie dużo emocji i efektownych zagrań. Ich poprzedni wspólny występ zakończył się pogromem. Świątek i Hurkacz zdemolowali 6:0, 6:0 Hiszpanów Alejandro Davidovicha Fokinę i Sarę Sorribes Tormo. Polscy tenisiści wygrali grupę, awansując do ćwierćfinału United Cup i potwierdzając, że tworzą zabójczą dla rywali mieszankę.

Mikst Świątek Hurkacz RELACJA NA ŻYWO United Cup Polska - Chiny WYNIK LIVE

– Dla nas na pewno to było doskonale rozpoczęcie roku – uśmiechała się po zwycięstwie 6:0, 6:0 Iga Świątek, która znana jest z tego, że bardzo często wygrywa sety do zera. W internecie powstał nawet popularny wśród kibiców termin "Piekarnia Igi Świątek" bo sety 6:0 nazywane są bajglami, a 6:1 – paluszkami. – Cieszę się, że mam teraz pomocnika w mojej piekarni. Widziałam żarty, że w Nowy Rok piekarnie są zamknięte, ale oto jesteśmy – zażartowała Iga.

– Ja tylko dostarczałem składniki – zaśmiał się Hubert Hurkacz, który w meczu miksta był najlepszy na korcie. Znakomicie zareagował na niepowodzenie w singlu. – Staram się nauczyć Hubiego, że nie musi każdego seta kończyć tie-breakiem – kontynuowała żarty Iga i widać, że atmosfera w polskim zespole jest wyborna, a nasze gwiazdy uwielbiają ze sobą grać.