Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Agnieszka Radwańska

Jest się czym pochwalić

Musieliśmy głęboko wbić się w fotel, gdy wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Agnieszka Radwańska. Wymagało to wiele poświęcenia

2023-08-04 13:24

Agnieszka Radwańska przez lata byłą czołową polska rakietą. Jej gra na kortach przynosiła mnóstwo radości kibicom w całej Polsce. Dopiero wybitna Iga Świątek była w stanie przebić jej osiągnięcia. Prócz sukcesów sportowych Radwańska święciła również sukcesy w innych aspektach życia, między innymi w dziedzinie edukacji.

Radwańska w tenisie osiągnęła naprawdę dużo. Wygrała 20 turniejów rangi WTA, a także dochodziła wysoko w wielu turniejach wielkoszlemowych. Znalazła się między innymi w finale Wimbledonu, czy dwa razy w półfinale Australian Open. Mimo świetnych wyników nie udało jej się niestety wygrać żadnego z czterech najważniejszych turniejów.

Agnieszka Radwańska i jej wykształcenie. Ma tytuł

W edukacji Agnieszka Radwańska również osiągnęła liczne sukcesy. Najpierw ukończyła liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Następnie w 2009 roku rozpoczęła studia na krakowskim AWF, na kierunku turystyka i rekreacja.

Tak teraz wyglądają obie siostry Radwańskie. Na nowym zdjęciu widać ważne szczegóły

Studia licencjackie zajęły jej nieco więcej czasu niż zazwyczaj, bo prace obroniła dopiero w grudniu 2017 roku. To nie był jednak koniec, gdyż w 2020 roku, Radwańska poinformowała o zdobyciu tytułu magistra, również na AWF. W ramach ciekawostki warto dodać, że siostra Agnieszki, Urszula, również może się pochwalić obronieniem magisterki.

Sonda
Czy podoba Ci się Agnieszka Radwańska?
Najnowsze