Daria Kasatkina

i

Autor: Alessandra Tarantino/AP

Nawet nie wyszły na kort

Nietypowa sytuacja na turnieju WTA w Adelajdzie. Poznaliśmy finalistki, choć w półfinałach... nie rozegrano ani jednej akcji

2023-01-13 10:31

Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko. Daria Kasatkina i Belinda Bencic awansowały do finału turnieju WTA w Adelajdzie, choć w półfinałach nawet nie musiały wyjść na kort. Powód? Obie rywalki oddały mecze walkowerem.

Kasatkina, rozstawiona z "piątką", miała grać z Paulą Badosą. Hiszpanka wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji mięśnia lewej nogi. Jak przyznała, po ćwierćfinałowym boju z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, który trwał ponad dwie i pół godziny, poczuła ból w pachwinie.

Badosa oddała mecz walkowerem

- Dziś rano było jeszcze gorzej, a mając świadomość, że już w poniedziałek rusza Australian Open nie chciałam ryzykować pogłębienia urazu. Tym bardziej, że czułam się świetnie, grałam naprawdę dobrze, prezentowałam wysoki poziom. Szkoda byłoby to zmarnować - zaznaczyła. Z kolei rozstawiona z numerem ósmym Bencic, mistrzyni olimpijska z Tokio, miała zmierzyć się z Weroniką Kudermietową. Rosjanka jednak nie pojawiła się na korcie, a nieobecność tłumaczyła kontuzją lewego biodra.

Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany