Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Ogromny awans Igi Świątek po triumfie w Indian Wells! Tak wysoko jeszcze nie była, fantastyczny widok

2022-03-20 22:31

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że zalicza się do grona najlepszych tenisistek na świecie, pokonując Marię Sakkari w finale tegorocznego turnieju Indian Wells 6:4. 6:1. Polka nie tylko triumfowała w cały turnieju, ale przy okazji pobiła swój życiowy rekord, awansując w rankingu WTA. Tak wysoko jeszcze nie była. Zwycięstwo na amerykańskim turnieju sprawiło, że Świątek znalazła się na 2. pozycji.

Podczas tegorocznej edycji turnieju Indians Wells, Iga Świątek prezentowała się znakomicie, odsyłając z kwitkiem kolejne zawodniczki, które stanęły jej na drodze. Nie inaczej było również w finale amerykańskiej imprezy, w którym Polka zmierzyła się z Marią Sakkari i ograła Greczynkę 6:4, 6:1 bez większych problemów. Wygrana w Indian Wells przyniosła Idzie Świątek nie tylko spory zastrzyk gotówki, ale również ogromny awans w rankingu WTA. Tak wysoko nie była jeszcze nigdy w swojej karierze.

Agnieszka Radwańska zagrała w serialu Karoliny Woźniackiej! Dunka opowiedziała nam o wszystkim, piękne słowa o Idze Świątek

Sonda
Czy Iga Świątek będzie w przyszłości liderką światowego rankingu?

Wielki awans Igi Świątek w rankingu WTA! Tak wysoko jeszcze nie była, ogromne osiągnięcie

Do tej pory, Iga Świątek zawędrowała najwyżej na 4. miejsce w rankingu WTA, jednak najlepsza polska rakieta nie poprzestała na tym wyniku i dzięki wygranej w tegorocznej edycji Indian Wells może pochwalić się nowym życiowym rekordem. Dzięki zwycięstwie z Marią Sakkari, Iga Świątek awansowała na drugą pozycję w światowym rankingu, tuż za prowadzącą Ashleigh Barty. Sakkari z kolei po porażce z Igą Świątek musi zadowolić się trzecią lokatą, która również jest jej nowym życiowym rekordem.

Iga Świątek zmieniła się nie do poznania? Jej rywalka nie ma wątpliwości, powiedziała o jej przemianie

Iga Świątek nr. 2 w rankingu WTA

i

Autor: https://live-tennis.eu screen Iga Świątek nr. 2 w rankingu WTA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze