Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek w Katarze

Oto niewielu podejrzewałoby Igę Świątek! Tak Polka spędza wolne chwile w Doha, o wszystkim opowiedziała

2023-02-17 21:43

Iga Świątek po świetnym meczu z Weroniką Kudiermietową znalazła się w finale turnieju w Doha. Polka nie dała najmniejszych szans Rosjance, która była lepsza w zaledwie jednym gemie. Raszynianka po zakończonym półfinale przekazała informację na temat tego, jak spędza czas wolny, a także opisała warunki w jakich musiała rozgrywać to spotkanie.

Iga Świątek po nieudanym starcie w Australian Open, gdzie doznała porażki już w 1/8 finału z Jeleną Rybakiną wystartowała w turnieju WTA w Doha. Polka od początku turnieju spisuje się znakomicie, na początku pokonała Danielle Collins, następnie niespodziewanie nie doszło do rywalizacji z Belindą Bencic, która wycofała się z zawodów przez poprzednie spotkanie. - Szwajcarka dość pewnie pokonała Azarenkę. Jednak w środę późnym popołudniem zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Swoją decyzję tłumaczyła zmęczeniem po ciężkim boju i zwycięstwie nad rywalką w II rundzie - można było przeczytać na oficjalnej stronie WTA. 21-latka w półfinale pokonała w dwóch setach Weronikę Kudiermietową oddając zaledwie jednego gema.

W taki sposób Iga Świątek spędza wolny czas. Polka wyznała, co robi w Katarze

Na korcie po meczu, dziennikarz zapytał Świątek, jak się czuje meldując się w finale po tak szybkim meczu. - Dobrze. Czuję się świetnie. Martwiłam się o to, jak sobie poradzę w tych warunkach, ale grałam naprawdę dobrze i jestem naprawdę szczęśliwa, że byłam taka solidna - powiedziała Raszynianka.

Świątek zdradziła co robi w wolnym czasie w stolicy Kataru. - Nie wychodziłam daleko, ale codziennie chodzę po parku w pobliżu hotelu, naprawdę fajnie. Widzę, że Katar jest świetny, zrobili rewelacyjną robotę, przygotowując wszystko na mistrzostwa świata - przekazała Świątek

Na temat swojej rywalki w finale wypowiedziała się wprost. - To bardzo dobra zawodniczka, solidna. Zobaczymy. Nie wiem, co się stanie. Nie będę nic przewidywać tylko zagram swój najlepszy tenis - podsumowała liderka światowego rankingu.

Przeciwniczką Świątek w finale będzie Jessica Pegula, która znajduje się na 4. miejscu w rankingu. Amerykanka w półfinale pokonała Marię Sakkari w trzech setach.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze