Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska

Polska pokonała Hiszpanię! Biało-czerwone w Grupie Światowej Pucharu Federacji

2014-04-20 18:20

Reprezentantki Polski odniosły wielki sukces pokonując w Barcelonie Hiszpanię 3-2 w meczu Pucharu Federacji. Dwa zwycięstwa w singlu odniosła Agnieszka Radwańska, która w decydującym meczu pomogła Alicji Rosolskiej w meczu deblowym. Dzięki temu biało-czerwone po 20 latach przerwy znów zagrają w Grupie Światowej!

Walkę o awans rozpoczęła w sobotę Agnieszka Radwańska, która bez większych problemów pokonała Silvię Soler-Espinosę 6:2, 6:2. Później na kort wyszła Urszula Radwańska, i pomimo wygranego pierwszego seta, ostatecznie uległa Marii Teresie Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6. Krakowianka zmagała się jednak z bolesną kontuzją.

Formuła 1. GP Chin. Hamilton bezkonkurencyjny. Dominacja Mercedesa trwa

Niedziela wyglądała podobnie. Najpierw wygrała Agnieszka Radwańska, a później, dość łatwo swój mecz przegrała Urszula. Zwycięzcę wyłonić musiał zatem pojedynek deblowy. W nim Tomasz Wiktorowski zdecydował się wystawić w miejsce Pauli Kanii Agnieszkę Radwańską i było to znakomite posunięcie.

Isia w parze z Alicją Rosolską dały koncert gry pokonując Anabel Medinę Garrigues i Soler-Espinosę 6:4, 6:2.

Silvia Soler Espinosa - Urszula Radwańska 6:1, 6:3
Anabel Medina Garrigues/Silvia Soler Espinosa - Agnieszka Radwańska/Alicja Rosolska 4:6, 2:6