Autor: AP PHOTO Maja Chwalińska

Tenis

Polska tenisistka nie wystąpi w Wimbledonie. To była bolesna porażka

2023-06-27 20:15

Maja Chwalińska w zeszłym sezonie sprawiła pozytywną niespodziankę, docierając do 2. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W tym roku ta historia się niestety nie powtórzy. We wtorek na trawiastych kortach w Londynie zakończyła się jej przygoda z drugą w cyklu imprezą wielkoszlemową. Polka przegrała w pierwszej rundzie kwalifikacji z Francuzką Carole Monnet 1:6, 3:6.

Oba sety bez historii. Chwalińska była dzisiaj bezsilna w starciu z rywalką znad Sekwany, która szybko objęła wyraźne prowadzenie w obu partiach: w pierwszym secie odskoczyła Polce w błyskawicznym tempie na 4:0, w drugim na 3:0. W decydującym secie wystarczył Monnet jeden breakpoint, a Chwalińska nie potrafiła odpowiedzieć choćby jednym przełamaniem. Spotkało trwało tylko 56 minut.

Była najlepszą polską tenisistką przed Radwańską, teraz wypaliła w sprawie Igi Świątek. Nie zamierzała dłużej milczeć

Maja Chwalińska była jedyną reprezentantką Polski w kwalifikacjach do turnieju głównego na kortach All England Clubu. Pewne gry w Wimbledonie są najwyżej rozstawiona Iga Świątek oraz Magda Linette i Magdalena Fręch. Wśród zobaczymy natomiast Huberta Hurkacza. Rywalizacja w głównej drabince rozpocznie się w poniedziałek. W piątek rozlosowane zostaną pary pierwszej rundy.

Kolejny wielki wyczyn Igi Świątek! Polka się nie zatrzymuje, ogromne osiągnięcie