Polski tenisista oskarżony o stosowanie dopingu. Jest pozytywny wynik testu

2021-10-16 12:19
Polski tenisita oskarżony o stosowanie dopingu
Autor: Pixabay.com Polski tenisita oskarżony o stosowanie dopingu

Fatalne informacje w sprawie młodego, utalentowanego polskiego tenisisty. 17-letni Filip Pieczonka otrzymał pozytywny wynik testu dopingowego. W jego moczu znaleziono jeden ze sterydów anabolicznych, oxandrolon. Niewykluczone, że po wygraniu pierwszego meczu w głównej drabince zostanie... zawieszony.

Nie brakuje sukcesów w polskim tenisie. Zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz regularnie rywalizują o najwyższe cele w cyklu. Kibice czekają na ujawnienie się kolejnych wielkich talentów z naszego kraju. Niestety, pojawiły się złe informacje w sprawie jednego z młodszych zawodników z Polski. Filip Pieczonka we wrześniu tego roku zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP podczas turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów w Czarnomorsku. Niestety, próbka moczu oddana we wrześniu wykazała obecność niedozwolonych środków.

Wpadka dopingowa polskiego tenisisty?

Jak informuje portal SportoweFakty.wp.pl, w próbce Pieczonki wykryto jeden ze sterydów anabolicznych, oxandrolon. Ten znajduje się na liście zakazanych środków. Polskiemu tenisiście przysługuje prawo odwołania się od decyzji o zawieszeniu, które miało rozpocząć się 15 października. Na razie nie będzie mógł rywalizować na międzynarodowych kortach.

Ranking ATP: Hubert Hurkacz już na pewno to zrobi! Pierwszy Polak od 44 lat! A co z Igą Świątek?

Tak Hubert Hurkacz dorastał do sukcesu na Wimbledonie. Zobacz zdjęcia w galerii!

Anastazja Szoszyna to druga polska zawodniczka, która jest zmuszona odpoczywać od tenisowej gry z powodu stosowania środków anabolicznych. - Oświadczam, że w całej mojej dotychczasowej karierze nigdy nie przyjmowałam jakichkolwiek niedozwolonych środków dopingujących, mających na celu zwiększenie zdolności mojego organizmu do wysiłku i poprawy wydolności fizycznej - napisała w swoim oficjalnym oświadczeniu.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze