Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil

Autor: archiwum se.pl Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil

Puchar Hopmana. Radwańska i Panfil przegrali decydujące starcie z Francuzami

2014-01-04 18:31

Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil byli blisko wywalczenia historycznego sukcesu dla Polski w Pucharze Hopmana. Niestety polska para przegrała decydujące starcie z Francuskim mikstem Alize Cornet/Wilfred Tsonga i nie zdobyła trofeum

Sobotnie mecze finałowe rozpoczęły się od porażki Panfila z Tsongą w trzech setach i zwycięstwa Radwańskiej z Cornet, także w trzech setach. O zwycięstwie decydował więc mecz miksta.

Przeczytaj koniecznie: NBA. Słaby mecz Gortata i kolejna porażka Wizards

Niestety w nim francuski duet nie dał żadnych szans Polakom. Panfil i Radwańska ugrali zaledwie dwa gemy i przegrali całe spotkanie 0:6, 2:6.

Mimo porażki występ Polaków w Pucharze Hopmana nalezy uznać za wielki sukces. Szczególnie gra 288. w rankingu ATP Panfila była imponująca. Przypomnijmy, że Polska debiutowała w prestiżowej imprezie.