Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

To już niemal pewne

Radwańskiej nie pozostało nic innego, jak z podziwem patrzeć na Świątek. Podali informacje, które nie zostawiają żadnych złudzeń

2023-10-02 10:51

Iga Świątek być może nie notuje ostatnio zbyt dobrego okresu w karierze, bo choćby podczas turnieju WTA Tokio odpadła błyskawicznie, co było dużym zaskoczeniem. Zawody w Pekinie rozpoczęła natomiast znakomicie i odniosła kolejne zwycięstwo w tym roku. Okazuje się, że wygrana z Sarą Sorribes Tormo pozwoliła drugiej rakiecie na świecie dogonić wyczyn Agnieszki Radwańskiej.

Iga Świątek wpadła w wyraźny dołek formy, który trwa od kilku tygodni. Niewykluczone, że zmęczenie sezonem daje się we znaki. Kibice z Polski wierzą jednak, że zawodniczka pokaże jeszcze w najbliższym czasie pełnie swoich umiejętności i da radość za sprawą zwycięstwa w jednym z turniejów. W poniedziałkowy poranek polskiego czasu Świątek rozpoczęła zmagania w Pekinie i jest to jej debiut na tej imprezie.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Świątek dogoniła Radwańską. Wielki wyczyn

Turniej w stolicy Chin rozpoczęła dobrze, bo w dwóch setach pokonała Sarę Sorribes Tormo i spokojnie awansowała do kolejnej rundy. Jak podaje "Opta Ace" na platformie X było to 125. zwycięstwo reprezentantki Polski na przestrzeni dwóch lat. W 2022 roku wygrała 67 meczów, a dotychczas w 2023 roku 58. Okazuje się, że Świątek wyrównała osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej.

Aryna Sabalenka już się nie powstrzymywała. Bezwzględna reakcja Białorusinki. Nie jest w stanie tego pojąć

"Isia" w 2012 i 2013 roku wygrała w sumie 125 spotkań. Kibice tenisa w Polsce czekali więc dziesięć lat, aby znów cieszyć się taką liczbą zwycięstw reprezentantki biało-czerwonych. Nie ulega wątpliwością, że Świątek jest bardzo bliska pobicia osiągnięcia Radwańskiej i niewykluczone, że uczyni to już we wtorek podczas drugiego spotkania na turnieju w Pekinie.

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"
Listen on Spreaker.
Najnowsze