Rafael Nadal

Autor: Super Express Sport

Rafael Nadal po raz jedenasty wygrał French Open! Wielki triumf Hiszpana

2018-06-10 11:36

Rafael Nadal po raz jedenasty wygrał French Open! Hiszpański tenisista w niedzielę, po kosmicznym pojedynku, pokonał w trzech setach Austriaka Dominica Thiema 6:4, 6:3 i 6:2. 32-latek udowodnił tym samym, że jest zdecydowanie najlepszym tenisistą w historii na kortach ziemnych.

Rafael Nadal - Dominic Thiem 6:4 ; 6:3 ; 6:2

Rafael Nadal - Dominic Thiem

17:55

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 6:2. Koniec! Rafael Nadal po raz jedenasty w karierze wygrywa na kortach Rolanda Garrosa! To był popis Hiszpana! Dominic Thiem okazał się bezradny w starciu z 32-letnim tenisistą z Hiszpanii! Legenda!

17:54

Ależ finisz. Gramy na równowagi!

17:47

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 5:2. Przełamanie! Nadal znów zabiera serwis Austriakowi i to oznacza, że od jedenastego triumfu dzieli go już tylko jeden gem!

17:44

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 4:2. Co za mecz Nadala. Niemal trzy godziny zasuwania na korcie, a on wciąż jest po prostu bezbłędny w tym co robi. Magik ziemnej nawierzchni.

17:36

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 3:1. Dłoń, nie dłoń, wygrywać można bez względu na przeciwności losu. Co za zawodnik. Hiszpan znów ograł bezlitośnie mniej doświadczonego przeciwnika.

17:33

Nadal ma jakieś problemy z dłonią. To chyba - oby! - skurcz.

17:27

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 2:1. Nic się nie zmienia. Nadal znów przełamuje Thiema i jest coraz bliżej jedenastego w karierze triumfu we Francji!

17:18

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 1:1. Mamy wyrównanie. Nadal przy swoim serwisie ponownie zdominował Thiema, który do tej pory tylko w pierwszym secie potrafił przełamać hiszpańskiego przeciwnika.

17:15

Nadal - Thiem 6:4, 6:3, 0:1. Austriak przegrywał już 15:40, ale to do niego należała końcówka gema i to on, pierwszy raz w dzisiejszym finale, wyszedł na prowadzenie!

17:09

III SET!

17:04

Nadal - Thiem 6:4, 6:3. Dwie godziny walki i mamy rozstrzygnięcie w drugim secie! Rafael Nadal jest już tylko o seta od jedenastego w karierze triumfu w Paryżu!

17:00

Nadal - Thiem 6:4, 5:3. Mamy trzeciego gema Thiema. Czy da radę przełamać Nadala?

16:55

Nadal - Thiem 6:4, 5:2. Thiem napierał, ale po każdym kolejnym genialnym zagraniu Nadala wyglądał na coraz bardziej zrezygnowanego. Hiszpan tymczasem dalej robi swoją robotę. Co może, odbija i liczy na błędy mniej doświadczonego Thiema.

16:45

Nadal - Thiem 6:4, 4:2. Chwila przerwy Nadala i nagły szturm Thiema. Gem "na sucho" po serii potężnych zagrań Austriaka. Nadal tym razem był bezradny.

16:42

Nadal - Thiem 6:4, 4:1. I kolejny gem dla Hiszpana. Oddala się triumf Thiema.

16:36

Nadal - Thiem 6:4, 3:1. Austriak wygrywa gema "na sucho". Przełamanie Thiema.

16:32

Nadal - Thiem 6:4, 3:0. Oddala się triumf Thiemowi. Austriak zaryzykował, chciał przełamać rywala, popełnił dwa proste błędy, a wszystko wykończył niezwykle zdeterminowany i coraz lepiej uderzający Hiszpan.

16:28

Nadal - Thiem 6:4, 2:0. Drugi set jak pierwszy! Nadal rozpoczął od szybkiego przełamania. Thiem walczył jak lew, miał przewagę, ale nie zdołał przełamać defensywy Hiszpana i znów stoi pod ścianą.

16:19

Nadal - Thiem 6:4, 1:0. I znów od zwycięstwa zaczyna Nadal przy swoim podaniu. Thiem ponownie nie dał rady zatrzymać returnem napierającego 32-latka.

16:16

II SET!

16:10

Nadal - Thiem 6:4, 1-0. Niewiarygodne! Thiem był wielki, zatrzymywał Hiszpana długo, ale po serii błędów w ostatnim gemie dał się przełamać i przegrał pierwszego seta do czterech!

16:06

Nadal - Thiem 5:4. Hiszpan znów na prowadzeniu! Przy swoim serwisie to przejmuje inicjatywę, to on podchodzi pod siatkę i Austriak może tylko czekać na wyrok. Czy Nadala stać na przełamanie?

16:01

Nadal - Thiem 4:4. I natychmiastowa odpowiedź Thiema. Ruszył z wściekłością na rywala i zakończył swój serwis fenomenalną wymianą i zagraniem po prostej, przy którym Nadal był już bezradny.

15:58

Nadal - Thiem 4:3. Chyba najkrótszy gem w tym secie. Seria genialnych zagrań Nadala, chwila dekoncentracji Thiema i mamy kolejne prowadzenie dziesięciokrotnego triumfatora Rolanda Garrosa.

15:55

Nadal - Thiem 3:3. Co za mecz. Niesamowity. Wilgotność dochodząca do prawie 70%, a obaj nie odpuszczają żadnej piłki. Nadal był bliski przełamania, długo walczyli obaj tenisiści na przewagi, ale ostatecznie błędy Hiszpana i determinacja Austriaka dały mu wyrównanie.

15:45

Co za mecz. Ponad pół godziny za nami, a my ledwo przekroczyliśmy połowę seta. Thiem i Nadal grają na granicy. Hiszpan trafia w same linie, każdy punkt to kontrowersja, a Austriak nie odpuszcza i naciska na utytułowanego 32-latka.

15:38

Nadal - Thiem 3:2. Przełamanie krótkiego impasu Nadala! Hiszpan wraca na prowadzenie przy swoim serwisie. Czas na podanie Thiema, chociaż mecz na razie toczy się w wolnym tempie. Albo inaczej - obaj herosi zasuwają aż miło, ale powoli zmienia nam się wynik, bo i jeden, i drugi walczą o każdą piłkę.

15:33

Nadal - Thiem 2:2. Mamy wyrównanie! Czas na serwis Nadala!

15:25

Nadal - Thiem 2:1. Przełamanie powrotne! Thiem podniósł się po złym początku i zrobiło się na korcie gorąco! To może być pasjonujący finał.

15:23

Ależ moment Thiema! Austriak jest bliski przełamania Hiszpana po serii niesamowitych wręcz zagrań po przekątnej kortu!

15:20

Nadal - Thiem 2:0. Thiem na razie zestresowany, nie trafia w kort przy prostych atakach, obija siatkę, a Nadal zasuwa aż miło i pracuje na triumf w pierwszym secie.

15:18

Świetnie wygląda na razie Nadal. Jest szybki, skoncentrowany i potrafi zaatakować. Thiem na razie gra zdecydowanie zbyt statycznie.

15:15

Nadal - Thiem 1:0. Gem "na sucho" na dzień dobry. Thiem zaczął od zbyt wielu błędów.

15:10

I SET: Gramy!

15:05

Losowanie za nami. Trwa jeszcze rozgrzewka.

15:00

Bilans obu zawodników przemawia jednak za Nadalem. Wygrał on sześć z dziewięciu pojedynków.

14:52

Mecz już za chwilę się rozpocznie. Rafael Nadal jest faworytem. Jest mocny. W ostatnich dwóch French Open stracił ledwie jednego seta. Dominic Thiem może jednak zagrozić Hiszpanowi jak nikt inny. Pokonał go w końcu nie tak dawno, miesiąc temu, na turnieju w Madrycie.

14:30

Witamy w relacji LIVE z finału French Open! Rafael Nadal - Dominic Thiem! Zapraszamy! Start o godzinie 15:00!

To był wielki pojedynek. Nadal zaczął miażdżyć od pierwszej piłki. Szybko przełamał Thiema. Ten jednak nie pozostał dłużny. To była wymiana ciosów trwająca blisko trzy godziny. Raz jeden, raz drugi, obaj na granicy ludzkich możliwości. Wymiany ciągnęły się w nieskończoność, kolejne heroiczne zagrania wprawiały trybuny w zachwyt.

Thiem był wielki. Próbował. Ryzykował. Przy własnym serwisie bił potężnie nawet przy drugim serwisie. Wyrzucał Nadala daleko, starał się gonić go po korcie, często zmieniał strony, szukał akcji pod siatką. Gdy znajdował miejsce i czas, był bezlitosny. A zarazem bezradny, bo Hiszpan grał jeszcze lepiej. Jeszcze pewniej. Trafiał w niewiarygodnych sytuacjach. Thiem w połowie drugiego seta nie dowierzał, gdy kolejne jego ataki odbijały się od rakiety bezbłędnie przemieszczającego po korcie 32-latka.

Nadal nie męczył się, nie zwalniał, szturmował. Wygrał, bo rozbił rywala doświadczeniem i talentem. Austriak, który do tej pory dwukrotnie odpadał na kortach Rolanda Garrosa w półfinałach, tym razem przegrał z żywą legendą kortów ziemnych w finale. Przyszłość jednak przed nim. Nadaltymczasem ma powody, by świętować. Zrobił coś wielkiego. Wygrał w Paryżu po raz jedenasty w karierze.