Autor: AP Rafael Nadal

Bolesna klęska gwiazdora z Majorki

Rafael Nadal za burtą Australian Open! Przegrał z rywalem i potwornym bólem!

2023-01-18 9:06

Rafael Nadal odpadł z Australian Open już w II rundzie! Hiszpan bronił w Melbourne tytułu, ale jego forma i przygotowanie fizyczne były wielkimi niewiadomymi. Niestety w meczu z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem odezwała się bardzo bolesna kontuzja biodra. Cierpiący Nadal przegrał 4:6, 4:6, 5:7. W czasie meczu łez rozpaczy nie potrafiła powstrzymać jego żona Xisca.

Rafael Nadal był rozstawiony z numerem 1, bo lider światowego rankingu Carlos Alcaraz wycofał się z rywalizacji z powodu kontuzji. Gwiazdor z Majorki na początku sezonu nie prezentował się najlepiej, ale w I rundzie pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 7:5, 2:6, 6:4, 6:1 i zapewniał, że czuje się coraz lepiej. W meczu z Mackenzim McDonaldem zadanie utrudniła mu kontuzja biodra. Wyraźne problemy z bolesnym urazem zaczęły się w drugim secie. - Miałem już wcześniej problemy z tym biodrem. Musiałem zrobić zabiegi, lecząc ten uraz. Teraz czuję, że nie mogę się ruszyć - powiedział po przegranym meczu Nadal.

Hiszpan korzystał z przerwy medycznej, ale po powrocie do gry widać było, że ma problem ze swobodnym poruszaniem się na korcie. Nadal, który ma w dorobku rekordowe 22 wielkoszlemowe triumfy, występował po raz 18. Sześć razy dotarł tam finału, a dwukrotnie zwyciężył.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!