Andy Murray

i

Autor: AP Andy Murray

Cuda na korcie

Robocop! Rakieta poszła w drzazgi, a publika oszalała! Takiej akcji możecie już na Australian Open nie zobaczyć, odwróciła losy meczu

2023-01-19 18:10

Dla takich chwil kibice kochają tenis! Wielkoszlemowy turniej w Melbourne jak zawsze dostarcza widzom – tym na trybunach, ale i milionom przed telewizorami – niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie czwartkowo-piątkowych meczów (na antypodach jest już grubo po północy) zupełnie niezwykły bój stał się udziałem Andy'ego Murraya i Thanasi Kokkinakisa.

Obu panów dzieli spora różnica wieku – Australijczyk jest młodszy o dziewięć lat – oraz dotychczasowy dorobek. Murray to trzykrotny triumfator Wielkiego Szlema (choć w Melbourne nigdy nie wygrał, docierał tylko do finału), ale jego gwiazda już mocno wyblakła. Głównie ze względów zdrowotnych: ma za sobą skomplikowaną operację i gra w tej chwili ze sztucznym biodrem!

Do australijskich zmagań przystępował z 66. miejsca w rankingu ATP, ale już w pierwszej rundzie sprawił ogromną niespodziankę, zwyciężając plasującego się mniej więcej 50. pozycji wyżej Matteo Berrettiniego. Cały mecz – w którym Szkot prowadził już 2-0 w setach – zakończył się w pięciu partiach, po blisko pięciu godzinach walki. Nie wiedział wtedy, że 48 godzin później czeka go podobny dreszczowiec, tym razem z niżej notowanym (159.) reprezentantem gospodarzy.

Scenariusz meczu był odmienny; to Australijczyk wygrał dwa pierwsze sety, a w trzecim prowadził już 2:0 i wydawało się, że spokojnie zmierza do szybkiej wygranej. Wtedy jednak nastąpiła akcja – mająca wartość pierwszego gema wygranego przez Murraya w tej partii – którą koniecznie trzeba zobaczyć na poniższym filmie. Po długiej wymianie, w której weteran bronił niesamowite piłki, publiczność na trybunach oszalała, a Kokkinakis z wściekłości rąbnął rakietą w ziemię, rozbijając ją w drzazgi, Murray zdobył punkt na wagę przełamania rywala!

Ta akcja przywróciła mu wiarę w możliwość pokonania przeciwnika. I zrobił to! Dokładnie po 5 godzinach i 45 minutach walki wygrał pierwszą piłkę meczową. Murray ostatecznie wygrał 4:6, 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3, 7:5!

Sonda
Grałeś/łaś kiedyś w tenisa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze