Frances Tiafoe

Autor: AP Frances Tiafoe

Roland Garros: Tenisista nie mógł tego zatrzymać. Dwa razy WYMIOTOWAŁ podczas meczu

2019-05-27 18:53

Roland Garros to jedno z największych wydarzeń w świecie tenisa. Tegoroczny turniej znowu przyciągnął uwagę fanów z całego świata. Ci, którzy zdecydowali się na śledzenie pojedynku Francesa Tiafoe z Filipem Krajinovicem byli świadkami niecodziennych scen. Pierwszy z zawodników nie czuł się najlepiej i nie dość, że przegrał w pięciu setach (2:6, 6:4, 3:6, 6:3, 0:6), to w trakcie rywalizacji dwukrotnie wymiotował.

Frances Tiafoe w pierwszej rundzie francuskiego turnieju wielkoszlemowego walczył nie tylko z serbskim rywalem, lecz także własnym organizmem. Niektórzy zaczęli podejrzewać, że doszło u niego do zatrucia pokarmowego. Sam zainteresowany zaprzeczył jednak tej teorii. - Wymiotowanie podczas meczu nie jest czymś, co mi się normalnie zdarza... Po raz drugi dziś przytrafiło mi się to w szatni po trzecim secie - powiedział po zakończeniu meczu ćwierćfinalista tegorocznego Australian Open.

W decydującej piątej partii 21-latek nie ugrał nawet gema. Nie miał wątpliwości, że tak słaba postawa wzięła się z problemów zdrowotnych. - Wynik piątej partii to z pewnością efekt tego, że byłem bardzo osłabiony i naprawdę nic już we mnie nie zostało. Ciężko było dokończyć to spotkanie - skomentował.

Tiafoe jeszcze nigdy nie przebrnął pierwszej rundy French Open. Trzy lata temu odpadł po kwalifikacjach, a w 2015 roku oraz latach 2017-18 odpadał z Roland Garros po pierwszym spotkaniu turnieju głównego.