Rywalka Igi Świątek usłyszała koszmarną diagnozę! Szokujące wyznanie Danielle Collins, to była prawdziwa katorga

2022-01-26 17:40
Danielle Collins
Autor: AP PHOTO Danielle Collins

Iga Świątek dała swoim fanom oraz bliskim wiele powodów do dumy i zadowolenia, awansując do półfinału Australian Open, gdzie czekać już na nią będzie kolejna wymagająca rywalka, jaką jest Danielle Collins. Mało kto jednak wiem, że Amerykanka jakiś czas temu usłyszała koszmarną diagnozę, a jej życie przepełnione było ogromnym bólem i prawdziwą udręką, co skończyło się operacją.

Po tym, jak Australian Open wyszło w decydującą fazę, a na placu boju zostały już tylko najlepsze tenisistki, oczy niemalże wszystkich fanów tenisa zwróciły się ku Idzie Świątek, która broni polskiego honoru podczas australijskiego turnieju, oczywiście z powodzeniem. Po wygranej z Kaią Kanepi w ćwierćfinale Australian Open i niezwykle wyrównanym i emocjonującym starciu, Polka zameldowała się już w półfinale turnieju, gdzie czeka na nią równie wymagająca Danielle Collins. Mało kto jednak może wiedzieć, z czym jeszcze niedawno musiała zmagać się Amerykanka i jakie katusze musiała przechodzić. 

Wojciech Fibak: Widzę Igę Świątek w finale, ale z Danielle Collins może być skomplikowany mecz [WYWIAD]

Danielle Collins czuła okropny ból. Rywalka Igi Świątek usłyszała koszmarną diagnozę, konieczna była operacja

Okazało się bowiem, że Danielle Collins przez lata zmagała się z okropnym bólem, jednak zdaniem kolejnych osób było to związane z bólem menstruacyjnym. Prawda okazała się inna. W kwietniu ubiegłego roku Amerykanka dowiedziała się bowiem, że na jednym z jajników ma cystę wielkości piłki tenisowej. - W końcu doszłam do punktu, w którym nie mogłam dłużej sobie radzić ani z bólem fizycznym, ani psychicznym - wyznała Danielle Collins, wracając do tamtych dni. 

Rywalka Igi Świątek przez lata skazana była na koszmar i udrękę

Zaniedbania ze strony lekarzy doprowadziły do tego, że podczas ubiegłorocznego Phillip Island Trophy, Danielle Collins podczas meczu z Darią Kasatkiną po prostu upadłą na kort, zwijając się z bólu i trzymając się za brzuch. Po interwencji lekarza, dograła jednak tamto spotkanie. - To było naprawdę coś nie do zniesienia. Bóle i udręka, których doświadczyłam, były najgorszym, co mnie spotkało - skwitowała Amerykanka w rozmowie z dziennikarką WTA. Obecnie Collins ma się już dobrze, a po operacji całkowicie zmieniła swój styl życia, zmieniając plan treningowy oraz żywieniowy, co wreszcie pozwoliło jej żyć bez okropnego bólu i udręki. Mecz Igi Świątek z Danielle Collins w półfinale Aistralian Open już w czwartek 27 stycznia, ok. godziny 11:30. 

W to nagranie z Igą Świątek aż ciężko uwierzyć. Szczęki zbieraliśmy z podłogi, co tam się działo!?

Sonda
Kto wygra: Iga Świątek czy Danielle Collins?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze