Novak Djoković

i

Autor: AP Novak Djoković

Skandal! Novak Djoković nie zaszczepił się, ale zagra w Australian Open jako medyczny wyjątek!

2022-01-04 13:34

W tenisowym świecie zawrzało po tym, jak Novak Djoković pochwalił się zdjęciem z lotniska i informacją, że leci do Australii, mimo braku obowiązkowego szczepienia na koronawirusa. - Zostałem dopuszczony do gry w Australian Open jako medyczny wyjątek - zdradził serbski lider rankingu ATP, 9-krotny mistrz Szlema w Melbourne. Początek Australian Open 17 stycznia.

Novak Djoković od wielu lat szokuje dziwacznymi poglądami w sprawach medycznych. Konsekwentnie sprzeciwia się też szczepieniom na koronawirusa. A w Australii przepisy są bardzo restrykcyjne. Dlatego zanosiło się na to, że Serb może w Melbourne nie zagrać. Lider rankingu zrezygnował już z gry w trwającym ATP Cup w Sydney. Djoković równocześnie złożył wniosek o dopuszczenie go do gry w Australian Open zgodnie z zasadami tzw. medycznego wyjątku. I właśnie go zaakceptowano.

Novak Djoković i jego żona mają problemy? SZOKUJĄCY artykuł o KRYZYSIE w małżeństwie tenisisty [WIDEO i ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Australii od początku pandemii znoszą bardzo surowe restrykcje. Na uciążliwe przepisy narzekają też grający w tym kraju tenisiści (kwarantanna, szczepienia itd). Rosjanie zaszczepieni Sputnikiem (rosyjska szczepionka) mają problemy z przylotem do Australii. A niezaszczepiony Novak Djoković może grać. Nic zatem dziwnego, że podniosły się głosy oburzenia. "Sport to biznes, muszą zgadzać się pieniądze. Większość zaszczepionych sputnikiem to z całym szacunkiem mniej znaczące trybiki w tej maszynie. Djoko to koło zamachowe tej organizacji. Taka jest brutalna prawda" - komentuje aferę Dawid Celt, mąż Agnieszki Radwańskiej i kapitan tenisowej reprezentacji kobiet.

Najnowsze