Sloane Stephens

Autor: East News Sloane Stephens (tenis) - 11,2 mln dol.

Sloane Stephens sensacyjną mistrzynią US Open! Pogrom w finale!

2017-09-10 2:20

Sloane Stephens mistrzynią US Open! W jednostronnym finale ciemnoskóra Amerykanka zmiażdżyła 6:3, 6:0 swoją rodaczkę Madison Keys. Za ten triumf 24-latka dostanie 3,7 mln dolarów. Finał trwał zaledwie 60 minut.

Final rozczarował. Miały być wielkie emocje i zacięta walka debiutujących w meczu o taką stawkę Amerykanek. Jednak Madison Keys wyraźnie nie udźwignęła presji. Popełniała mnóstwo prostych błędów. Sloane Stephens mądrą, spokojną grą wybijała rywalkę z rytmu, czekając na jej kolejne pomyłki.

Stephens ma za sobą ogromne problemy zdrowotne. Przeszła operację stopy i jeszcze w kwietniu poruszała się o kulach. W lipcu zajmowała 957. miejsce w rankingu. Po powrocie do gry imponowała formą, ale nikt nie wymieniał jej w gronie faworytek do triumfu. W sobotnim finale zagrała jak stara rutyniara. Mecz trwał zaledwie 60 minut.

Triumfatorka awansuje w poniedziałek na 17. pozycję. Pokonana Keys wskoczy na 12. miejsce. Gdyby wygrała finał, wyprzedziłaby Agnieszkę Radwańską, ale Polka obroni 11. lokatę.