Iga Świątek

Autor: AP/Associated Press/East News

WIELKA KLASA Igi Świątek w drugim secie! Polka pozbawiła rywalkę złudzeń, ma awans

2021-02-23 5:30

Iga Świątek rozprawiła się z Madison Brengle 6:3, 6:4 i całkowicie zasłużenie zameldowała się w kolejnej rundzie australijskiego WTA Adelaide. Polka przez większość spotkania, które rozpoczęło się nieco po godzinie czwartej czasu polskiego, prezentowała się lepiej od swojej rywalki. Ta sprawiła jej problemy w zasadzie tylko na początku drugiego seta, ale Iga wyszła z nich zwycięsko i zgarnęła triumf.

Iga Świątek - Madison Brengle 6:3, 6:4

Iga Świątek nie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki z Simoną Halep w IV rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Polka po raz drugi w krótkim odstępie czasu spotkała się z Rumunką, ale tym razem to bardziej doświadczona zawodniczka okazała się lepsza. Powodów do pesymistycznych nastrojów jednak nie było, bo Świątek zaprezentowała się w tym starciu z całkiem dobrej strony.

Teraz będzie próbowała zawojować kolejny turniej. W australijskim Adelaide rozstawiona jest z numerem 5 i niewiele brakowało, aby w I rundzie miała wolny los. Szansę na to straciła po zgłoszeniu się do turnieju Ashleigh Barty i wyrzuciła Polkę z pierwszej czwórki rozstawionych, a tylko te zawodniczki mają w I rundzie "wolne". Rywalką Świątek będzie Madison Brengle, która przebrnęła przez kwalifikacje do tego turnieju.