WIELKA KLASA Igi Świątek w drugim secie! Polka pozbawiła rywalkę złudzeń, ma awans

2021-02-23 5:30 md
Iga Świątek
Autor: AP/Associated Press/East News

Iga Świątek rozprawiła się z Madison Brengle 6:3, 6:4 i całkowicie zasłużenie zameldowała się w kolejnej rundzie australijskiego WTA Adelaide. Polka przez większość spotkania, które rozpoczęło się nieco po godzinie czwartej czasu polskiego, prezentowała się lepiej od swojej rywalki. Ta sprawiła jej problemy w zasadzie tylko na początku drugiego seta, ale Iga wyszła z nich zwycięsko i zgarnęła triumf.

Iga Świątek - Madison Brengle 6:3, 6:4

Na żywo

Iga Świątek - Madison Brengle

6:3, 6:4

Polka była wyraźnie lepsza od Amerykanki i zasłużenie melduje się w kolejnej rundzie. Rywalka sprawiła jej problemy w zasadzie tylko na początku drugiego seta.

Dziękujemy za uwagę - jednym życzymy dobrej nocy, innym mówimy już dzień dobry!

6:3, 6:4

IGA ŚWIĄTEK WGRAŁA Z MADISON BRENGLE!

6:3, 5:4

Brengle walczy do końca i rozstrzyga gema przy swoich serwisach na swoją korzyść. Ale ostatnie słowo może teraz nalżeć do Świątek, Polka ma wszystko w swoich rękach!

6:3, 5:3

Jej już chyba nic nie zatrzyma! Iga Świątek wygrywa kolejnego gema, choć z małymi problemami i na przewagę, i lada chwila może pokonać rywalkę już ostatecznie!

6:3, 4:3

PRZEŁAMANIE, MAMY TO!

Ależ klasa Igi Świątek! Początek tego drugiego seta kompletnie jej się nie układał, tymczasem zgarnia już trzeciego gema z rzędu i jest o dwa od triumfu w tym spotkaniu!

6:3, 3:3

TAK JEST!

Nareszcie pewna postawa Świątek przy jej serwisie i wracamy do stanu remisowego!

6:3, 2:3

Perfekcyjne zakończenie gema i przełamanie! Teraz Świątek musi potwierdzić przebudzenie przy swojej zagrywce!

6:3, 1:3

Brengle przełamuje Świątek. Iga nie może odnaleźć swojego rytmu w drugim secie.

6:3, 1:2

PRZEŁAMANIE!

Duży charater Igi. Nie szło jej na początku tego seta, ale przełamała rywalkę i wraca do gry.

6:3, 0:2

To był chyba najsłabszy gem w wykonaniu Świątek podczas tego spotkania. Całkowicie zasłużona porażka.

0:1

Dobrze rozpoczęła tego gema Świątek, ale potem było już tylko gorzej. Po zbyt krótkiej próbie przebicia tuż nad siatką wygraną zgarnia Brengle.

DRUGI SET!

Zaczynamy zagrywką Brengle.

6:3

Bezproblemowy triumf Igi w dziewiątym gemie i zdecydowanie zasłużone zgarnięcie seta! Świątek jest wyraźnie lepsza od swojej rywalki i ma wszystko, by ją wyeliminować.

5:3

Brengle nie pozwoliła sobie na stratę gema przy swoim serwisie.

5:2

Świątek bezwzgldna dla Brengler przy swoich serwach! Wygrana do zera.

4:2

Brengle dobrze zaczęła tego gema. Potem byliśmy świadkami naprawdę dobrego, szybkiego i efektownego tenisa. Wydawało się, że Świątek zdoła się podnieść, ale Amerykanka ostatecznie sięgnęła po swoje.

4:1

Ten gem Brengle rozpoczęła naprawdę dobrze, ale zakończyła zupełnie niecelnym uderzeniem. Iga coraz bliżej zgarnięcia pierwszego seta!

3:1

DEKLASACJA!

Pomimo serwów Brengle, Amerykanka zgarnęła tylko jedną wymianę i to po niecelnym uderzeniu Świątek.

2:1

Tym razem Brengle odpowiada Świątek pięknym za nadobne i zgarnia gema przy serwach rywalki. W każdym razie Iga może mówić o dobrym, spokojnym wejściu w to spotkanie.

2:0

IGAAAA!

Drugi gem dla Polki! Gdy już wydawało się, że rywalka rozstrzygnie go na swą korzyść, zwyciężczyni Roland Garros pokazała ogromną klasę.

1:0

Kilka szybkich wymian, ale ostatecznie wysoka klasa Świątek przy ostatniej akcji. Pierwszy gem dla Polki!

GRAMY! Serwuje Świątek.

4:08

Piękna pogoda! Aura na pewno nie będzie przeszkadzała tenisistkom. 19 stopni na plusie, zerowe szanse opadów.

4:05

Losowanie, a więc początek już lada chwila!

3:59

Martić ostatecznie lepsza od Samsonowej. Lada chwila początek meczu Igi!

3:40:

Martić - Samsonowa 1:1 w setach i 4:3 w gemach. Iga Świątek rozpocznie walkę najprawdopodobniej około 4:00.

3:27

3:1 w gemach dla Martić, czekamy.

2:57

Martić - Samsonowa 1:1. Mamy decydujący set, Świątek wejdzie do akcji około 3:30.

2:28

W starciu Martić - Samsonowa jest 0:1 i właśnie rozpoczyna się drugi set. To po tym pojedynku swą walkę rozpocznie Świątek, a więc najwcześniej zapewne o 3:00.

Witamy w relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Madison Brengle. Panie na korcie powinny pojawić się nie wcześniej niż o godzinie 2:00. Bądźcie z nami!

Iga Świątek nie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki z Simoną Halep w IV rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Polka po raz drugi w krótkim odstępie czasu spotkała się z Rumunką, ale tym razem to bardziej doświadczona zawodniczka okazała się lepsza. Powodów do pesymistycznych nastrojów jednak nie było, bo Świątek zaprezentowała się w tym starciu z całkiem dobrej strony.

Teraz będzie próbowała zawojować kolejny turniej. W australijskim Adelaide rozstawiona jest z numerem 5 i niewiele brakowało, aby w I rundzie miała wolny los. Szansę na to straciła po zgłoszeniu się do turnieju Ashleigh Barty i wyrzuciła Polkę z pierwszej czwórki rozstawionych, a tylko te zawodniczki mają w I rundzie "wolne". Rywalką Świątek będzie Madison Brengle, która przebrnęła przez kwalifikacje do tego turnieju.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze