Świątek - Buzarnescu O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj Radom 15.04 Mecz Polska - Rumunia O której godzinie Fed Cup KIEDY gra Iga Świątek piątek

i

Autor: AP Świątek - Buzarnescu O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj Radom 15.04 Mecz Polska - Rumunia O której godzinie Fed Cup KIEDY gra Iga Świątek piątek

Świątek - Buzarnescu O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj Radom 15.04 Mecz Polska - Rumunia O której godzinie Fed Cup KIEDY gra Iga Świątek piątek

2022-04-15 8:38

Polska - Rumunia O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj Radom 15.04 KIEDY gra Iga Świątek Puchar Federacji Radom 15.04 Iga Świątek O której gra mecz Fed Cup. Już dzisiaj mecz Polska - Rumunia w Radomiu! Nasze tenisistki w piątek i w sobotę zagrają o awans do finałów BJK Cup (kontynuacja Fed Cup). To będzie pierwszy występ Igi Świątek w roli liderki rankingu WTA. Polki są faworytkami. - Te rozgrywki zawsze są wyjątkowe, czułam to jak jeszcze nie miałam tak dobrego rankingu, czy jak grałyśmy swoje mecze za granicą - powiedziała Iga Świątek. Mecz Polska - Rumunia O której gra Iga Świątek dzisiaj w Radomiu piątek 15 kwietnia.

Świątek - Buzarnescu O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj Radom 15 kwietnia

Już dzisiaj mecz Polska - Rumunia w ramach rozgrywek BJK Cup. Polskie tenisistki powalczą w Radomiu, a Iga Świątek rozegra pierwszy mecz po awansie na fotel liderki rankingu WTA. - Na pewno czuć wsparcie całej drużyny. Jesteśmy przyzwyczajone do gry indywidualnie, więc fajnie jest przez tydzień poczuć ten team spirit - powiedziała Iga Świątek. - Głównie jestem podekscytowana na to, że będzie sporo kibiców i na to, że Polacy będą nas wspierać. Z racji tego, że gramy u nas, to będzie zupełnie inna atmosfera - dodała najlepsza tenisistka na świecie. - Zagramy na korcie twardym, który jest dość wolny. Musimy przygotować się na nowo, jeśli chodzi o taktykę, a głównym założeniem będzie przygotować się do Buzarnescu, która jest leworęczna, ale mamy Maję (Chwalińską, red.), która na pewno sprawi, że będę bardzo dobrze przygotowana do leworęcznej rotacji.

Mecz Polska - Rumunia O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj Radom 15.04

Iga Świątek ostatnią serię spektakularnych sukcesów odniosła właśnie na kortach twardych, ale specyficzna akrylowa nawierzchnia (Mapecoat TNS Finish 3) położona w nowej hali w Radomiu bardzo różni się od tej w Miami czy Indian Wells. – Ten kort jest inny niż wszystkie i dziewczyny na pewno potrzebują czasu, żeby się do tej nawierzchni przyzwyczaić, bo na co dzień nie mają z takimi do czynienia. Ona jest określana jak hard court, ale tak do końca nie jest – powiedział Dawid Celt, kapitan naszej reprezentacji. Iga Świątek ma specyficzny styl poruszania się po korcie. Mimo wysokiego wzrostu (176 cm) jest bardzo szybka i zwrotna, a tenisowy świat zachwyca imponującymi doślizgami do piłek, które wykonuje nie tylko na mączce, lecz także na kortach twardych. Oby nie miała z tym problemów na nawierzchni w Radomiu, która – jak to w przypadku takich układanych na jedne zawody kortów – zmienia się nawet z dnia na dzień.

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj w Radomiu Fed Cup 15.04 piątek

Radom pęka z dumy, bo Iga Świątek pierwszy mecz po historycznym awansie na fotel liderki rankingu WTA zagra właśnie w tym mieście. W piątek i w sobotę razem z koleżankami z reprezentacji Polski powalczy z Rumunią o awans do turnieju finałowego BJK Cup. – Zawsze się cieszę, gdy mam zagrać w reprezentacji Polski. To są wyjątkowe turnieje, podczas których ma się poczucie, że gra się całą grupą – powiedziała Iga Świątek, która od wtorku trenuje w Radomiu. – Jak jedna osoba jest na korcie, to czuje wsparcie innych Polaków, więc jestem podekscytowana. Te mecze zawsze są wymagające, bo jest bardzo dużo kibiców, więc zobaczymy, czy sprostam zadaniu – dodała.

Iga Świątek O której godzinie gra mecz Polska - Rumunia KIEDY mecz Radom

Polki zagrają w najmocniejszym składzie. Poza Igą kapitan Dawid Celt ma również do dyspozycji Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Maję Chwalińską i doświadczoną deblistkę Alicję Rosolską. Za to Rumunki dotarły do Radomia bez największych gwiazd. Ich liderką będzie Irina-Camelia Begu (nr 63). – Nikogo nie lekceważymy. Do przeciwnika podchodzimy z szacunkiem, ale też z przekonaniem, że znamy swoją wartość – powiedział Dawid Celt, prywatnie mąż Agnieszki Radwańskiej.

Mecz Polska - Rumunia, program na piątek 15 kwietnia (transmisja na Polsacie Sport Extra)

  • Magda Linette - Irina-Camelia Begu, godz 13
  • Iga Świątek - Mihaela Buzarnescu, ok. godz. 15, po meczu Magdy
Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą
Najnowsze