Iga Świątek

Autor: AP Iga Świątek gra dalej w Indian Wells! Polka pokonała Andżelikę Kerber, a kolejny mecz zagra już dzisiaj! Z KIM i O KTÓREJ?

Iga Świątek gra dalej w Katarze! Szwajcarka Golubic pokonana w trzech setach w WTA Doha

2022-02-22 19:47

Iga Świątek pokonała 6:2, 3:6, 6:2 Szwajcarkę Viktoriję Golubic (nr 36) i jest już w 1/8 finału turnieju WTA w Dausze (Katar Open). Polka wygrała pewnie pierwszego seta, ale w drugim grała już gorzej. W decydującej partii Iga Świątek znów złapała wiatr w żagle i rozbiła Golubic, rewanżując jej się za przykrą porażkę w Wimbledonie niespełna trzy lata temu. Kolejną rywalką Świątek w Dausze będzie Rosjanka Daria Kasatkina, którą Iga pokonała już w tym sezonie dwa razy - w Australian Open i w Dubaju. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Golubic dzisiaj.

Świątek - Golubic NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Doha Iga Świątek mecz na żywo dzisiaj WYNIK

Iga Świątek dzisiaj wieczorem rozpoczyna rywalizację w turnieju WTA w Dausze (Katar Open). Polska tenisistka poznała pierwszą rywalkę i będzie nią Szwajcarka Viktorija Golubic (nr 36). Iga Świątek dość szybko odpadła z turnieju w Dubaju, ale nie ma czasu na rozpamiętywanie tej porażki, bo ruszył już kolejny ważny turniej - WTA w Dausze. Za nami losowanie, jest już drabinka WTA Doha 2022. Szwajcarka Golubic w I rundzie pokonała 6:4, 6:4 kwalifikantkę Andreę Petkovic. Iga Świątek w I rundzie miała wolny los jako jedna z najwyżej rozstawionych tenisistek. W najnowszym notowaniu WTA Polka awansowała z 9. na 8. miejsce. Golubic ma serbskie korzenie, ale urodziła się w Szwajcarii i reprezentuje ten kraj. Świątek grała z nią trzy lata temu w Wimbledonie. Wtedy panie grały na trawie, a Polka nie radziła sobie jeszcze za dobrze na tej nawierzchni i przegrała to spotkanie (2:6, 6:7). Teraz ma okazję do rewanżu w Dausze, z Golubic zagra zatem na korcie twardym.

Świątek - Golubic RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE WTA Doha Iga Świątek WYNIK NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek wraca do rywalizacji w cyklu WTA po bardzo krótkiej przerwie. Za polską tenisistką turniej w Dubaju, gdzie odpadła w II rundzie po dramatycznym meczu i przykrej porażce (6:4, 1:6, 6:7) z Jeleną Ostapenko (nr 21). Marną pociechą jest fakt, że Łotyszka gra naprawdę świetnie i wygrała cały turniej, pokonując poza Iga Świątek również Petrę Kvitovą i Simonę Halep. A nasza tenisistka rozpoczyna już walkę w kolejnym turnieju. Przed Igą Świątek turnieju Katar Open czyli WTA w Dausze. - Dziękuję za wsparcie podczas turnieju w Dubaju i mam nadzieję, że będziecie trzymać kciuki także w Doha - napisała Polka do fanów w mediach społecznościowych.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams

Świątek - Golubic WYNIK meczu dzisiaj WTA Doha Iga Świątek RELACJA NA ŻYWO

Mecz Iga Świątek - Viktoriją Golubic w II rundzie turnieju WTA w Dausze zostanie rozegrany we wtorek 22 lutego 2022 r. Początek meczu Świątek - Golubic ok. godziny 19-20 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Golubic