Autor: MARIJAN MURAT/DPA VIA AP Iga Świątek

Udane otwarcie

Iga Świątek w ćwierćfinale WTA Stuttgart! Mertens postawiła trudne warunki, ale poległa z królową mączki

2024-04-18 19:09

Iga Świątek zaczęła turniej WTA 500 w Stuttgarcie od naprawdę twardej przeprawy z Elise Mertens! Polka od samego początku zbudowała przewagę, ale Belgijka dzielnie walczyła i w pewnych momentach napędziła strachu liderce rankingu WTA. Ta zachowała jednak zimną krew i po dwóch setach (6:3, 6:4) awansowała do ćwierćfinału. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Emma Raducanu - Linda Noskova.

Iga Świątek - Elise Mertens 6:3, 6:4

Iga Świątek wróciła do rozgrywek WTA po porażce w Miami i udanym występie w reprezentacji Polski w ramach Billie Jean King Cup. W Stuttgarcie zainaugurowała też sezon na ukochanej mączce, ale Elise Mertens (WTA 30) dzielnie walczyła z faworytką. Dwukrotna zwyciężczyni turnieju w Stuttgarcie szybko objęła prowadzenie 5:1, jednak od tej pory mecz był naprawdę wyrównany. Jeszcze w pierwszym secie Belgijka odgryzła się Świątek, która musiała zachować spokój i wygrała dopiero 6:3. W drugim secie szybkie przełamanie niewiele dało, bo Mertens szybko wróciła. Kluczowe okazało się przełamanie na 4:3, po którym Iga dowiozła przewagę do końca, choć jej rywalka zaciekle walczyła o każdy punkt, popisując się kilkoma fenomenalnymi obronami. Ostatecznie faworytka wygrała 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Emmą Raducanu lub Lindą Noskovą. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Świątek - Mertens:

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?