Autor: AP Świątek - Sakkari RELACJA NA ŻYWO Iga Świątek PRZEGRAŁA pierwszego seta! Roland Garros Świątek - Sakkari NA ŻYWO WYNIK

Iga Świątek ODPADŁA z Roland Garros! Przegrała z Marią Sakkari i kontuzją uda!

2021-06-09 15:14

Iga Świątek odpadła z Roland Garros w 1/4 finału po porażce 4:6, 4:6 z Greczynką Marią Sakkari (nr 17). Polka była zdecydowaną faworytką i dobrze zaczęła spotkanie, ale szybko roztrwoniła przewagę, a do tego dokuczała jej kontuzja prawego uda. Iga Świątek kończyła mecz z wielkim opatrunkiem na nodze i nie dała rady odrobić strat. Nie obroni tytułu mistrzyni i została jej walka w deblu. To duża i przykra niespodzianka dla kibiców Igi Świątek. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Sakkari w 1/4 finału Roland Garros Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj.

Iga Świątek nie obroni tytułu mistrzyni Roland Garros. Polka była zdecydowaną faworytką do końcowego triumfu, a po porażkach innych mocnych rywalek, wydawało się, że nikt nie zdoła zatrzymać marszu naszej młodej gwiazdy po drugie zwycięstwo w Paryżu. W 1/4 finału Iga Świątek przegrała jednak 4:6, 4:6 z waleczną Greczynką Marią Sakkari. Świątek dobrze zaczęła to spotkanie, ale potem popełniała coraz więcej błędów. Widać było, że nie ma dobrego dnia. Na dodatek na początku drugiego seta okazało się, że doskwiera jej kontuzja uda. Polka korzystała z przerwy medycznej, zeszła do szatni, a mecz kończyła z dużym opatrunkiem na nodze.

Iga Świątek walczyła ambitnie do końca, ale Maria Sakkari czuła się coraz pewniej na korcie i grała znakomicie. Greczynka wyrzuciła Polkę za burtę turnieju. Po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale Szlema, a jej rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova (nr 33). Idze Świątek została walka w deblu. W piątek Polka i Bethanie Mattek-Sands zagrają w półfinale.

Świątek - Sakkari NA ŻYWO RELACJA LIVE WYNIK Roland Garros 1/4 finału

Iga Świątek i Maria Sakkari już dzisiaj ok. godziny 12.30-13.00 powalczą w ćwierćfinale Roland Garros. Polka i Greczynka często trenują razem. Ich zespoły się polubiły. Świątek i Sakkari trenowały też razem w Paryżu tuż przed French Open. - Nigdy wcześniej nie grałyśmy ze sobą, ale znamy się dobrze ze wspólnych treningów i lubimy się. Nie jest łatwo grać przeciwko jednej z najmilszych dziewczyn w torze - mówi Świątek o Sakkari. - Iga jest uroczą dziewczyną i niewiarygodną tenisistką - to słowa Sakkari o Świątek. Polka do 1/4 finału awansowała po zwycięstwie 6:3, 6:4 nad Marią Kostiuk (nr 81). Greczynka ograła łatwo 6:1, 6:3 Amerykankę Sofię Kenin (nr 4). - Iga z pewnością lubi te korty i odpowiadają jej panujące tu warunki, choć te są nieco inne niż w ubiegłym roku. Ona ma zaledwie 20 lat, a już wygrała Szlema. Nie bez powodu jest obrończynią tytułu i faworytką - dodaje Maria Sakkari. - Będzie ciężko, ale, że z nikim, kto dotarł tutaj tak daleko, nie gra się łatwo. Każda z tych dziewczyn z jakiegoś powodu jest w tym ćwierćfinale. Będzie to wyjątkowo trudny mecz, ale zamierzam cieszyć się chwilą i grać swoje. Kocham Paryż, uwielbiam tu grać i mam nadzieję, że zostanę tu do samego końca, aż do finału - podkreśla Sakkari.

Świątek - Sakkari RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE Paryż Roland Garros

Iga Świątek po raz pierwszy zagra z Marią Sakkari, ale doskonale wie, czego się spodziewać. - To zawodniczka, która lubi grać bardziej defensywnie. Będę musiała być cierpliwa i konsekwentna. Na pewno mój trener przygotuje mnie dobrze taktycznie. Będę gotowa - mówi Iga Świątek przed meczem z Marią Sakkari, którego stawką będzie awans do 1/2 fiału Roland Garros.

Świątek - Sakkari WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE 1/4 finału French Open

Mecz Iga Światek - Maria Sakkari w 1/4 finału Roland Garros zostanie rozegrany w środę 9 czerwca. Początek meczu Iga Światek - Maria Sakkari ok. godziny 12.30-13.00 (drugi mecz od godz 11 po pojedynku Krejcikova - Gauff). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo meczu Świątek - Sakkari.

Czy Iga Świątek wygra Roland Garros w 2021 roku?