Ashleigh Barty

i

Autor: PAP/EPA/NEIL HALL Ashleigh Barty

Ta dziewczyna potrafi palnąć! Ashleigh Barty wygrała turniej golfowy. Nie po raz pierwszy

2022-04-04 13:22

Miesiąc temu obwieściła koniec kariery w tenisie. Tuż przed oficjalnym oddaniem fotela liderki światowych kortów Ashleigh Barty (26 l.) wystąpiła w kobiecym turnieju golfa „na swoich śmieciach” czyli w miejscowości Brookwater w australijskim stanie Queensland. Wygrała zdecydowanie - wykonała o dwa uderzenia kijem mniej od następnej rywalki.

To nie pierwsza wygrana i nie pierwsza dyscyplina poza kortem, w której próbuje swoich sił Australijka. Gdy w wieku 18 lat postanowiła przerwać karierę tenisową (bo jak dla nastolatki kariera toczyła się zbyt szybko i zaborczo), przez rok zajęła się zawodowym krykietem (do lutego 2016 r.). Już w pierwszym meczu pokazała, jak potrafi palnąć kijem: zdobyła 39 punktów, w tym jedno z uderzeń przyniosło aż 6 pkt, co rzadko zdarza się w rywalizacji kobiet.

W tym samym roku 2016 wróciła do tenisa, ale w wolnym czasie zaglądała na pola golfowe. Właśnie tam i wtedy spotkała instruktora Garry’ego Kissicka, który obecnie jest jej narzeczonym.

Kij golfowy szybko stał się skutecznym narzędziem w jej rekach. Gdy jesienią 2020 r. z powodu pandemii nie zdecydowała się przyjechać na turniej Roland-Garros w Paryżu, wystartowała w amatorskim turnieju golfa na polach w Brookwater. Wygrała zdobywając okazały pucharek.

Teraz powtórzyła sukces w tym samym miejscu. Nagrodą była suma 30 dolarów – w sam raz dla kobiety wolnej już od tenisowej rakiety, z dorobkiem 32,8 mln dolarów zgromadzonym na kortach.

Podobno tenisiści dość szybko łapią dryg uderzeń kijem golfowym. Ta zasada działa także w odwrotnym kierunku.

A o możliwościach Ashleigh wypowiedział się trzy lata temu legendarny "król golfa" Tiger Woods:

„On ma znakomity swing (uderzenie ze skrętem ciała)”.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze