Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Ta wypowiedź o Idze Świątek rozejdzie się głośnym echem. Były zawodnik powiedział to wprost, nie pozostawił złudzeń

2022-07-12 10:10

Iga Świątek zdystansowała najgroźniejsze przeciwniczki i w najbliższym czasie na pewno nie ustąpi z pierwszego miejsca w rankingu WTA. Nie ma wątpliwości, że Polka przewagę nad rywalkami może nawet powiększyć i zdominować dyscyplinę na lata. Takiego zdania jest były amerykański tenisista, James Blake. Sugeruje on wprost, że Świątek może niebawem seryjnie zdobywać kolejne trofea.

Iga Świątek jest jedyną zawodniczką w XXI wieku, która osiągnęła granicę 37 zwycięstw z rzędu. Niesamowita seria Polki trwała od połowy lutego do początku lipca, kiedy to w III rundzie Wimbledonu przegrała z Alize Cornet. Nikt nie miał jednak pretensji o tę porażkę, bo ta prędzej czy później musiała nadejść, a osiągnięcia Świątek i tak są wybitne.

Takich informacji o Idze Świątek się nie spodziewaliście. Trudno było to przewidzieć, liczby nie kłamią

Niesamowite słowa o Świątek. Wieszczą jej wielką przyszłość

Sześć wygranych turniejów z rzędu w tym wielkoszlemowy Roland Garros - takie sukcesy mówią same za siebie. Teraz Świątek może złapać nieco oddechu i odpocząć od tenisowych zmagań, co na pewno się jej przyda. Przed nią jeszcze wiele ważnych turniejów, na których będzie uważana za murowaną faworytkę do zwycięstw.

Polka doprowadziła Kyrgiosa do białej gorączki. Skandal na Wimbledonie, ta historia nie mieści się w głowie

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę o Idze Świątek

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Wielu tenisowych ekspertów nie ma wątpliwości, że to co pokazała Świątek w pierwszej połowie roku, to dopiero preludium. Podobnego zdania jest były tenisista ze Stanów Zjednoczonych, James Blake. - W tej chwili jesteśmy w punkcie, gdzie ta droga dopiero się zaczyna - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Amerykanin uważa, że Polka zdominuje dyscyplinę na lata.

- Uważam, że Iga będzie podążać w kierunku tych największych. Moja prognoza jest taka - oddzieli się tytułami od rywalek - wyjawił Blake. - Wraz z Igą nadchodzi nowa era. W najbliższym czasie możemy oglądać dominację jednej postaci - ocenił były tenisista, który najlepiej radził sobie na kortach twardych.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze