Autor: Mariusz Wziontek, Tomasz Jagodziński Iga Świątek, Tomasz Wiktorowski

wpadka na wizji

Tomasz Wiktorowski nie wytrzymał. Nagrało się, jak rzucał przekleństwami. Komentatorzy aż przepraszali

2022-09-06 16:57

Iga Świątek po długim boju awansowała do ćwierćfinału US Open. Mimo że Polkę i Jule Niemeier dzieli ponad 100 miejsc w rankingu, to rywalka postawiła liderce rankingu twarde warunki i spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po trzech setach. W trakcie rywalizacji Iga Świątek popełniała sporo błędów i długo szukała odpowiedniego rytmu. W jednej chwili nerwy puściły nawet jej trenerowi, którego przekleństwa słychać było na wizji!

Starcie Igi Świątek z Jule Niemeier było niezwykle zacięte, choć wynik ostatniego seta zaburza nieco ten obraz. Polka wygrała ostatecznie całe spotkanie 2:6, 6:4, 6:0, ale musiała się bardzo napracować.  Kluczowy był drugi set, w którym Świątek nie mogła sobie pozwolić na przegraną. W trakcie tej partii liderka rankingu co chwila przełamywała rywalkę by zaraz potem… tracić swoje podanie! Błędy z wysokości trybun dostrzegał także Tomasz Wiktorowski, trener polskiej zawodniczki, który w przeszłości prowadził Agnieszkę Radwańską. W pewnej chwili Wiktorowski bardzo ostro ocenił grę swojej podopiecznej, a za przekleństwa przepraszali nawet komentatorzy Eurosportu.

John McEnroe wytknął Idze Świątek ważny błąd w przygotowaniach do US Open! Tego nie powinna robić!

Zobacz zdjęcia z meczu Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej. Kliknij w galerię poniżej:

Tomasz Wiktorowski przeklinał podczas meczu. Nie mógł wiedzieć, że mikrofon to wychwyci

Do całej sytuacji doszło w drugim secie starcia Świątek z Niemeier. Iga Świątek szykowała się do serwisu, a widzowie oglądający transmisję na Eurosporcie mogli usłyszeć głos z trybun należący do Tomasza Wiktorowskiego. – Spóźniona jest, k….a, do każdego uderzenia – podsumował ostro grą swojej podopiecznej.

Hubert Hurkacz podjął bolesną decyzję, nagła zmiana planów najlepszego polskiego tenisisty

Na tę sytuację szybko zareagowali komentatorzy stacji. – No, panie Tomku… Przepraszamy za usterki. Spokojnie – powiedział jeden z nich. Warto jednak zwrócić uwagę, że z samym wnioskiem trenera na temat gry Świątek obaj komentatorzy się zgodzili.