Iga Świątek, Tomasz Wiktorowski

Autor: Mariusz Wziontek, Tomasz Jagodziński Iga Świątek, Tomasz Wiktorowski

Wiktorowski nie przesładza

Tomasz Wiktorowski ocenił Igę Świątek za mecz z Gauff. Trener Polki nie zamierzał tylko chwalić

2022-11-06 11:29

Iga Świątek nie miała większych problemów z awansem do półfinału WTA Finals. 21-latka pokonała wszystkie trzy rywalki w grupie i zajęła pierwsze miejsce, nie tracąc nawet seta. Najlepszy wynik zanotowała w ostatnim meczu przeciwko Coco Gauff, który w zasadzie nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Tomasz Wiktorowski choć przyznaje, że wynik może cieszyć, to gra Polki nie była tak dobra, jakby wskazywał końcowy rezultat.

Iga Świątek awans do półfinału WTA Finals miała już w kieszeni po dwóch kolejkach fazy grupowej. Wówczas wiadomo było, że Caroline Garcia i Daria Kasatkina nie będą w stanie wyprzedzić Polki, natomiast Coco Gauff nie miała szans na awans, nawet gdyby Igę w ostatnim meczu pokonała. Mecz, choć teoretycznie o nic, został przez liderkę rankingu potraktowany bardzo poważnie i nasza zawodniczka rozbiła Gauff, która przeżywa bardzo trudne chwile, notując serię bolesnych porażek. Choć Świątek ograła Amerykankę 6:3, 6:0, to jej trener, Tomasz Wiktorowski, podkreślił po meczu, że w grze 21-latki nie zabrakło błędów.

Wiktorowski docenia wynik, ale i przestrzega

Trener Igi Świątek podkreślił, że dla niego to spotkanie było ważne, a w pierwszym secie Polka popełniała błędy i musiała się napracować, aby pokonać Gauff. – Wydawałoby się, że ten mecz nie ma znaczącej stawki, ale ja uważam inaczej. Był bardzo ważny, a choć wynik wygląda bardzo gładko, tak gładko do końca nie było, zwłaszcza w pierwszym secie. W drugiej partii Iga miała już kontrolę. Jednak pierwszej partii trzeba było powalczyć na równo, a Iga nie ustrzegła się kilku błędów – cytuje wypowiedź Wiktorowskiego portal Sport.pl.

Przygotowania do półfinału

Tomasz Wiktorowski zapowiedział już także, jak będą wyglądały przygotowania do starcia półfinałowego przeciwko Arynie Sabalence. – Zawsze dajemy możliwość, że przeciwniczka zmieni coś w stosunku do poprzednich meczów. Będziemy przygotowywać się względem tego, co wiemy. Nie chcemy też przesądzić z analizami. To musi być prosty przekaz dla Igi, który w 80 procentach jest już gotowy. Zobaczę ostatnie spotkania i będę gotowy na przedmeczową odprawę – dodał trener polskiej tenisistki.