Karolina Woźniacka

Autor: Maciej Gostyński

US Open. Woźniacka za burtą, Vinci zgodnie z planem

2013-09-01 13:39

Karolina Woźniacka nie zagra w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Dunka polskiego pochodzenia przegrała niespodziewanie z kwalifikantką Camilą Giorgi 6:4, 4:6, 3:6. W najlepszej 16-stce znalazła się Włoszka Roberta Vinci, która pokonała rodaczkę Karin Knapp 6:4, 6:3.

Rozstawiona w turnieju z numerem 6 Woźniacka, do meczu z zajmującą 136. miejsce w rankingu WTA Włoszką Giorgi przystępowała jako zdecydowana faworytka, jednak po dwóch godzinach i 32 minutach zaciętego pojedynku, z kortu z uśmiechem na ustach schodziła Giorgi. 21-latka w całym obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama trzy razy przełamała podanie byłej liderki światowego rankingu. Imponowała także grą przy siatce.

W 1/8 finału Giorgi zmierzy się z rodaczką Robertą Vinci, która okazała się lepsza od kolejnej Włoszki, Karin Knapp. Rozstawiona z numerem 10 Vinci wygrała w dwóch setach 6:4, 6:3.